Reference

 • Olga H. / EC Malta Olga H. / EC Malta

  Celková spolupráce s CK ALBION MORAVIA byla perfektní. 100 % podpora během přípravy, průběhu a také i návratu ze studijního pobytu. Nejprve jsem byla zklamaná, že výuka bude probíhat pouze online formou, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Lektor byl výborně připravený, komunikace se spolužáky z Japonska, Portugalska, Německa a dalších zemí byla senzační. Přiznávám, že studium bylo náročné, ale přineslo výsledky. Během pobytu jsem také stihla navštívit několik krásných míst Malty a využila jsem i nabídku výletů organizovaných jazykovou školou. Celkově hodnotím jazykový pobyt na jedničku.

  Eliška N. / ELC Brighton ANGLIE Eliška N. / ELC Brighton ANGLIE

  Kurz English in Primary Classroom, kterého jsem se účastnila v Brightonu, mohu jen doporučit. Všichni učitelé měli dlouholeté zkušenosti v oblasti, o níž vyučovali. Získala jsem spoustu námětů, výborná byla návštěva Junior School. Paní Dolejší z CK Albion byla vždy ochotná odpovídat na jakékoli dotazy a zjišťovat aktuální podmínky cestování do UK. Eliška N.

  Dagmar V. / ETI Malta Dagmar V. / ETI Malta

  děkuji za ubytování In House, díky němu jsem se seznámila s děvčaty, paní učitelkami z Brna, které byly naprosto super a já s nimi prožila krásných 14 dní a procestovala skoro celou Maltu a to doslova, jezdily jsme denně, ihned po škole. Náš turnus měl velké štěstí, že druhý týden jsme už jeli klasickou výuku ve třídách. Ten druhý týden mi dal jazykově opravdu moc. V prvním týdnu jsem si vyzkoušela pozici žáků, které jsem takto učila poslední rok, což pro mě byla taky velká zkušenost. Všichni ve škole byli výborní, vstřícní, nápomocní a ve výuce důslední. Byla jsem spokojená. Hodně jsem se bála jet sama a nakonec to bylo super 14 dnů. A jak jsem se bála té angličtiny, tak nakonec ten druhý týden při výuce face to face mě rozmluvili, takže paráda.

  Veronika J. / DID Hamburg Veronika J. / DID Hamburg

  Pobyt hodnotím jako velmi přínosný, i přes veškerá Covid úskalí o mě bylo dobře postaráno, i když účastníků ve škole bylo méně než jsem očekávala, i tak byly hodiny po jazykové i kulturní stránce velmi přínosné a inspirativní. Přeprava Německými vlaky taktéž probíhala bez větších problémů a ubytování dle nabízeného standartu, cokoliv bylo potřeba řešit (z mé strany toho ale moc nebylo), personál na recepci ochotně splnil.

  Darja N. / Riga Lotyško - ruský jazyk Darja N. / Riga Lotyško - ruský jazyk

  Studijní výjezd byl perfektně zorganizovaný. Studijní program, bydlení, cesta, pojištění - vše jak je správné v této post covidové době. Vždy maximální vstřícnost při dotazech a pomoci s organizací - včetně zařízení přesunutí kompletně celého výjezdu. Děkuji a doporučuji.

  Ivona O. / CES Dublin Ivona O. / CES Dublin

  Cely pobyt včetně cesty proběhl bez potíží. Děkuji za skvěle informace před cestou, které mi hodně pomohly se na cestu připravit. Jazyková škola v Dublinu CES mi pomohla překonat veškeré potíže, lidé byli všichni vstřícní a trpěliví v komunikaci. Byla jsem ubytována v rodině, která byla velmi příjemná, se vším mi pomohla. Děkuji za veškeré služby.

  Hana Ž. / Horizonte Regensburg / kurz pro učitele NJ Hana Ž. / Horizonte Regensburg / kurz pro učitele NJ

  V kurzu nás bylo celkem 7 učitelů (3 z ČR, 2 z Polska a z Maďarska). Díky tomuto pestrému složení národností jsme si mohli navzájem také vyměňovat zkušenosti s výukou němčiny v dalších zemích. Velmi jsem ocenila odpolední a večerní sociální program, který byl dostatečně pestrý a my jsme měli možnost během pobytu nejenom poznat Regensburg a jeho okolí, ale hlavně komunikovat v německém jazyce v běžných situacích a tím si také oživit a zdokonalit naše jazykové dovednosti. Vše proběhlo naprosto v pořádku, byla jsem velmi spokojená.

  Dana P. / ETI Malta Dana P. / ETI Malta

  děkuji za veškerou pomoc a asistenci, kterou jste mi poskytla. Maltu jsem si užila. Pobyty jsou výrazně poznamenány kovidovými restrikcemi, školy pro studenty praktici neorganizují žádný sociální program. Na jednu stranu je to škoda, tím pobyt hodně ztrácí, na druhou stranu já zrovna nejsem ten typ, co bude sedět na hotelu z rukama v klíně, takže jsem viděla a projela opravdu hodně. Na Maltě je výrazně méně turistů než bývá zvykem, hotel skoro prázdný. Spolužákům jsem nabídla, aby se přidali, takže jsem velmi rychle měla stálou skupinku cestovatelů, kteří nadšeně čekali, co vymyslím a jezdili se mnou :-). Kurz byl na špičkové úrovni, skutečně užitečný a vrchovatě naplnil veškerá očekávání. Lektorka Lorenza Flinders byla absolutní profesionál a vynikající pedagog. Těším se na příští výjezd s Albionem.

  Kateřina D. / DID Mnichov Kateřina D. / DID Mnichov

  Cílem mé cesty byla hlavně další zkušenost v oblasti vzdělávání. Jako učitelka německého jazyka velmi ráda a průběžně získávám nové zkušenosti a rozšiřuji si své jazykové znalosti. Díky paní Dolejší jsem i tento rok využila nabídku a zrealizovala můj další sen. Nové jazykové znalosti jsem získávala v did deutsch- institutě kurz byl zaměřen na velmi vysokou znalost jazyka úroveň C1-C2. Práce v hodinách byla opravdu intenzivní hlavně na slovní zásobu, komunikaci na různá témata a na písemný projev studentů. K tomu jsem měla i intenzivní odpolední hodiny a také metodické semináře. Svůj volný čas jsem vyplnila návštěvou historických památek. Jsem moc ráda, že jsem mohla navštívit tak úžasnou metropoli a obohatit se o nové zkušenosti, které Mnichov bezpodmínečně nabízí.

  Jana K. / Malta IELS Jana K. / Malta IELS

  Nádherných 14 dní v červenci jsem prožila na Maltě v rámci projektu Erasmus+. Byla to spousta zážitků plných památek, moře, netradičních pokrmů, lidí a především angličtiny. Její výuka sice probíhala on-line ale i tak jsem se díky příjemné a milé lektorce naučila spoustu nového. Škola byla bohužel uzavřená ( Covid) ,ale veškeré informace, materiály a vše potřebné bylo vždy nachystáno na recepci Days In hotelu, kde byli velmi milí a ochotní pomoci. Především bych však chtěla poděkovat paní Dolejší, se kterou jsem byla při přípravě i během projektu v kontaktu. Její profesionalita, ochota a především pohotové jednání v této zvláštní době musím ohodnotit na výbornou. Děkuji za úžasný angličtinou naplněný zážitek.

  Tomáš K. / IELS Malta Tomáš K. / IELS Malta

  Předně musím říct, že výuka byla vcelku dobrá. Všichni zúčastnění se snažili, aby pokračovala v co nejlepší formě i přes nepřízně osudu (covid). Ve školním hotelu se mi dostalo skvělé péče, na jakoukoli prosbu či přání mi bylo vyhověno. V prvním týdnu jsem měl trochu problém s připojením, ale během dalších dnů se to výrazně zlepšilo. Byl jsem spokojen také s vyučujícím, který byl velmi ochotný a na závěr pobytu mne dokonce pozval na čaj, abychom sdíleli své učitelské zkušenosti. Problém jsme z počátku měl s komunikací s ostatními spolužáky, protože v online režimu bylo komplikovanější se spojit, ale i to jsme nakonec vyřešili. Cesta tam i zpět byla naprosto bez problémů a vše proběhlo tak, jak mělo. Nejpozitivnější dojem na mne však udělal Váš (Dolejší Pavlína) dokonalý servis.

  Bohumil T. / IELS Malta Bohumil T. / IELS Malta

  Pokud bych měla hodnotit spolupráci s S CK ALBION MORAVIA počtem hvězdiček: zajištění kurzu a cestování: ⭐⭐⭐⭐⭐ cestování: ⭐⭐⭐⭐⭐ pobyt, ubytování: ⭐⭐⭐⭐⭐ výuka: ⭐⭐⭐⭐⭐ spolupráce s CK ALBION MORAVIA, konkrétně s p. P. Dolejší, v průběhu realizace studijního pobytu: ⭐⭐⭐⭐⭐ + ⭐ celkové hodnocení: ⭐⭐⭐⭐⭐

  Eva T. / IELS Malta jazykový kurz Eva T. / IELS Malta jazykový kurz

  Veškeré služby poskytované CK ALBION MORAVIA byly výborně zajištěné, stejně jako spolupráce v průběhu studijního pobytu. Výuka proběhla bez problémů, i když jsem část kurzu absolvovala online. Přechod na tento způsob výuky byl ze strany jazykové školy zabezpečen výborně. Ubytování bylo zajištěno v Day's Inn Hotelu, jehož služby byly na velmi dobré úrovni. Hotel je velmi blízko školy, což je jedna z pozitivních stránek pobytu. Pro cestování bylo potřeba vyplnit různé formuláře, ale díky spolupráci s CK ALBION MORAVIA, vše proběhlo hladce. Velké poděkování patří konkrétně p. Pavlíně Dolejší, která celý můj pobyt zajišťovala - od zadání požadavku na studijní pobyt až po návrat do ČR.

  Petronela Č. / ETI Malta Petronela Č. / ETI Malta

  Mohu říci, že pobyt na Maltě a výuku v jazykové škole ETI jsem si užila, bylo to pro mě osobně příjemné zpestření léta. První týden proběhl zcela hladce, výuka ve škole byla pohodová a inspirující. Obě učitelky, které jsem měla, byly sympatické a velmi příjemné. Prostředí ve škole je klimatizované, s možností využívat wifi a oddechovou zónu na občerstvení. Při online výuce jsem řešila problém s připojením k internetu v místě ubytování, kde byla tehdy zrovna porucha wifi. Ve škole mi vyšli vstříc a povolili mi vstup do budovy s možností být online na výuce v jedné z jejich místností. Myslím, že jazykově jsem se posunula o kousek výš, procvičování a používání jazyka mi prospělo :o)

  Hana Ž. / Horizonte Regensburg / kurz pro učitele NJ Hana Ž. / Horizonte Regensburg / kurz pro učitele NJ

  Jedním slovem mohu zhodnotit školu, pobyt i ubytování jako vynikající, moc jsem si to užila. Vzhledem k tomu, že se jednalo o moji už pátou mobilitu, tak mohu říci, že už zkušenosti s podobnými pobyty mám a jazyková škola Horizonte je opravdu jedna z nejlepších. Je s nimi moc dobrá spolupráce i domluva, jsou ochotni pomoci, poradit a řešit případné problémy.

  Lenka K., Easy School Malta Lenka K., Easy School Malta

  děkuji za všechny zasílané informace. Díky vašemu skvělému přístupu a zasíláním informací proběhlo vše bez problémů. Letenky a všechny potřebné dokumenty byly v pořádku. Škola - první den výuka ve škole, od úterý vše online. Snažili se vše zajistit, výuka probíhala dle rozvrhu. . Učitelé se opravdu snažili, byla zde příjemná atmosféra. K dispozici jsem měla vlastní pokoj a sociální zařízení. Rodina je na studenty zvyklá. Každý den připravili na daný čas snídani i večeři. Celý týden jsem si užila, protože jsem od vás měla vše připravené, nemusela jsem nic řešit. Ještě jednou děkuji za pomoc s realizací Erasmu +

  Ludmila B. Olomouc / ETI Malta Ludmila B. Olomouc / ETI Malta

  Erasmus+ může úspěšně proběhnout i přes mnohá koronavirová omezení. Důkazem je můj pobyt na Maltě v jazykové škole ETI, která udělala vše pro to, aby se přísná a stále se měnící opatření studentů dotkla co nejméně. Za naprosto dokonalou organizaci patří můj obrovský dík úžasné paní Pavlíně Dolejší z Albion Moravia, která je svým klientům neustále k dispozici a dokáže vyřešit i nemožné. Dva týdny na sluncem zalité Maltě mohu tedy všem i kovidových časech jenom doporučit. Ludmila B.

  Karolína B. / Link School Malta Karolína B. / Link School Malta

  Spolupráci s jazykovou školou Albion Moravia zastupovanou paní Pavlínou Dolejší mohu doporučit, využila jsem zprostředkování jazykového pobytu na Maltě ve škole Link School of Languages Ltd. Komunikace probíhala plynule, vše bylo rychle řešeno, i když bych uvítala podrobnější informace o jazykové škole před odletem do zahraničí. Vzhledem k různým nenadálým změnám kvůli současné covidové pandemii hodnotím pobyt jako povedený. Ačkoliv byla někdy domluva s maltskou školou složitější, vždy se podařilo vše vyřešit.

  Eduard P. / DID Hamburg - jazykový kurz NJ Eduard P. / DID Hamburg - jazykový kurz NJ

  Počáteční rozčarování bylo možná dáno mou dlouhou cestou do Hamburgu, poté přesunem k ubytování z hlavního nádraží přes ne zrovna "nejlepší" část města a následně trochu překvapení na ubytovně. Ale opravdu o nic nejde. Nakonec jsem se aklimatizoval a opravdu si to užil. Hamburg je moc zajímavé a krásné město, kurz byl výborný. Jsem spokojen. Děkuji moc za zprostředkování a starosti, které jste se mnou měla.

  Martina Z. / Německo Lindau Martina Z. / Německo Lindau

  Vrátily jsme se osvěžené s dobrou náladou. Podobný pobyt bych určitě doporučila všem zájemcům. Městečko Lindau na břehu Bodamského jezera je malebné a nabízí spoustu aktivit pro volný čas. Doprava vlakem proběhla hladce, ačkoliv je spojení poměrně komplikované. Ubytování přesně odpovídalo našim představám, výhodou je lokalita v centru ostrovní části města Lindau. Atmosféra jazykové školy Dialoge je velmi vstřícná, až rodinná.

  Ivana K. - Malta Ivana K. - Malta

  Malta je úžasná země se spousty cizinců. Kurzy angličtiny byly velmi intenzivní. Ve skupině bylo maximálně 12 lidí, ale vždy jiné národnosti. Museli jsme komunikovat a vysvětlovat vše v angličtině. Jinak to prostě nešlo. Lektoři byli úžasní, vtipní, dokázali využít hodinu do poslední chviličky a vše měli opravdu důsledně připraveno. Zlepšila jsem se nejen v komunikaci, ale i v gramatice. Zároveň jsem poznala mnoho přízvuků z jiných částí světa a také mnoho jiných povah. Po škole bylo připraveno nespočet zájezdů a párty, kdy jsme mohli poznat krásy a zákoutí Malty, ale také jsme mohli procvičovat angličtinu. Neváhejte, jeďte, je to náročné - občas se mi kouřilo za hlavy - ale stojí to za to.

  Ladislava L. a Petra V. / ETI Malta Ladislava L. a Petra V. / ETI Malta

  vše probíhalo v naprostém pořádku. Cesta s leteckou společností Air Malta byla bez problémů. Transfer z letiště a na letiště byl také v pořádku. Ubytování hezké, vybavení apartmánu bylo vyhovující, až na tupé nože v kuchyni. :-D Co se týče kurzů a veškerého programu organizovaného školou, tak jsme byly velmi spokojené. Moc Vám děkujeme za Vaši trpělivost, nesmírnou ochotu a laskavost. Budeme se těšit, že snad zase s Albion Moravia vyrazíme na další studijní pobyt. :-

  Radka K. / ETI Malta kurz pro učitele AJ Radka K. / ETI Malta kurz pro učitele AJ

  Moc děkuji za skvěle připravenou studijní cestu. I díky Vám bylo vše naprosto bez problémů. Cesta proběhla v pořádku, díky malému počtu cestujících vše velmi rychlé, bez čekání. Škola byla naprosto skvělá, paní lektorka úžasná, vše měla skvěle připravené, přijela jsem se spoustou materiálů, které rozhodně využiji při výuce. Komunikace se školou byla vynikající, kolegyně potřebovala změnit úroveň kurzu, paní Sandra vše vyřešila okamžitě, přeřadila kolegyni do jiné skupiny a dokonce jí nabídla i individuální hodiny, aby vyčerpala danou hodinovou dotaci. Díky velmi malému počtu studentů (v mé skupině jsme byly zpočátku 2, další týden 3) byla výuka intenzivní, což byla velká výhoda. Ubytování a stravování také bez problémů.

  Pavel M. / ETI Malta kurz pro učitele AJ Pavel M. / ETI Malta kurz pro učitele AJ

  Vše ohledně celého kurzu (doprava, ubytování, výuka…) probíhalo hladce a bez sebemenších problémů. Obsah kurzu zcela splnil má očekávání. Bohužel jsem byl jeho jediným účastníkem/studentem, ale o to intenzivněji jsem mohl komunikovat s vyučujícím. Bylo zřejmé, že má učitelka je profesionál a má s vedením kurzů mnoho zkušeností. Díky jejímu přátelskému a profesionálnímu přístupu jsem získal mnoho nových vědomostí, které využiji v praxi, ale také jsem se hodně dozvěděl o tom, jak se žije na Maltě, získal tipy na výlety a snad jsem si i zapamatoval zajímavosti z maltské (objektivně velmi zajímavé) historie. Z kurzu jsem si odvezl kromě zážitků také složku plnou nápadů, metod a tipů do výuky anglického jazyka na prvním stupni a velmi bych si přál, abych v budoucnu dostal možnost se podobného kurzu opět zúčastnit a třeba i na déle než jeden týden.

  Miroslava K. / EC Malta jazykový kurz Miroslava K. / EC Malta jazykový kurz

  Velmi děkuji Vám za organizaci, vše domluvené se povedlo splnit. Ze školy transport a v hotelu to bylo krásné. Chodili jsme na tři hodiny denně do školy, opravdu jsem to měla za rohem. Měli jsme skvělého učitele Tony, Francouze. Maltu jsme procestovali za 2 eura autobusem několikrát za týden. Užili jsme si pláže, sluníčka a moře.

  Romana O. / ETI Malta Romana O. / ETI Malta

  Dobrý den, za sebe mám jen samé pozitivní zkušenosti, od organizace cesty samotné, pobyt, ubytování, aktivity i škola a obsah kurzu - vše bylo zajištěno na výbornou. Byla jsem ráda, že v čase šílenství kolem covidu celý výjezd "klapl" bez problémů. Za sebe bych chtěla ocenit takovouto organizaci. Vím, že se na jednu stranu jedná o náplň Vaší práce, ale to, že Vám poděkuji, je jen malé gesto, kterým můžu Vaši práci ocenit. Přeji hodně spokojených klientů a pevné nervy v této složité době, R. O.

  Jindřiška V. / Regensburg HORIZONTE Jindřiška V. / Regensburg HORIZONTE

  Vážená paní Dolejší, velice děkuji za Vaše služby při organizaci mého pobytu v Regensburgu. Vše proběhlo bez problémů. Jazykový kurz byl výborný. Protože se zúčastnili jen tři učitelé, pracovali jsme ve skupině společně s mladšími studenty. Toto spojení bylo nakonec velmi milé, zábavné a také přínosné.

  Radek K. / CES Dublin Irsko Radek K. / CES Dublin Irsko

  Vše naprosto bez problému. Výuka byla skvěle vedená, v malých skupinách po 8 až 15 lidech, vždy velmi dobře zpracovaná témata. Velice motivující... Každý den (i o víkendech) byl v nabídce dobrovolný program. Dublin: krásné město s historickou i moderní architekturou, sice rušné, ale velice přátelské místo, člověk by si rychle zvykl..:) Moje hodnocení je pouze pozitivní. Bude-li to v mých silách, rád se ještě na podobnou akci vypravím, nebo aspoň budu motivovat kolegy a studenty k podobné aktivitě.

  Dominika Ch- BWS Germanlingua Berlín Dominika Ch- BWS Germanlingua Berlín

  Tématem bylo mimo jiné zlepšit komunikační schopnosti, seznámit se s aktuálními informacemi o Německu a poznat památky a kulturu Berlína. Kurz byl pro mě přínosný z několika hledisek. Za prvé jsem si osvěžila schopnost komunikace v jazyce, který vyučuji a ve kterém nemám tolik příležitostí běžně mluvit, na rozdíl např. od angličtiny. Dále byl pro mě motivací pro návštěvu dalších takových kurzů, potvrdila jsem si, jak je důležité vzdělávat se v mezinárodním prostředí. Navíc jsem v kurzu dostala tipy na užitečné knihy a hry do výuky němčiny, které jsem si následně také zakoupila, a budu je využívat ve výuce s žáky. Od vedení školy a od zprostředkující cestovní kanceláře jsem dostala všechny potřebné informace. Organizaci před akcí i po akci hodnotím velmi pozitivně. Za možnost účasti na kurzu jsem velmi vděčná, byla pro mě nábojem pro další profesní růst.

  Jitka B. / CES Dublin Jitka B. / CES Dublin

  Musím maximálně ocenit celkový dojem z cesty a pobytu na jazykovém kurzu v Dublinu, jš CES je velmi profesionální a zároveň přátelská,Dublin nabízí vše: historii, kulturu,sport i zábavu, podpora ze strany agentury Albion je skvělá,což se mi osvědčilo už několikrát a doufám,že se mi to ještě znovu podaří??. Jitka B.

  Lubomír a Oliver J. / LEWIS Southampton Lubomír a Oliver J. / LEWIS Southampton

  V kostce: vše proběhlo OK.... Já za sebe ještě doplním, že pobyt se mi letos velice líbil a působil na mě především díky letošním studentům mnohem lépe a přátelštěji.

  Vojtěch B. / Alpha College Dublin Vojtěch B. / Alpha College Dublin

  Se studijním pobytem v Irsku jsem byl velice spokojený. Ubytování u místní rodiny bylo bezproblémové. Stejně tak byla vynikající i AlphaCollege, kam jsem docházel na dvoutýdenní superintenzivní kurz. Dopolední výuka byla zaměřena na obecný rozvoj anglického jazyka a jeho užití. Moje odpolední výuka se zabývala seznámením a základním využitím metody CLIL ve výuce. Téma bylo velice dobře prezentováno. Celkově jsem byl s pobytem spokojený. Mým cílem pobytu bylo procvičit si anglický jazyk a komunikační dovednosti. Tento cíl byl jednoznačně naplněn. Jako bonus jsem si z pobytu přivezl i několik kontaktů, které třeba bude možné v budoucnu využít jak soukromě, tak profesně.

  Gymnázium Malacky SR / ESE Edinburgh Gymnázium Malacky SR / ESE Edinburgh

  Chcela by som sa Vám a Vašej agentúre v mene Gymnázia, Ul. 1. mája 8, Malacky veľmi pekne poďakovať za spoluprácu a koordináciu vzdelávacieho kurzu v Edinburghu. Projektovú aktivitu realizovanú v rámci projektu Erasmus+ KA101 sme realizovali v Edinburgu. Počnúc úvodnými prípravami, výberom kurzu, poradenstvo aj spracovanie podporných projektových dokumentov boli fantastické. Nesmierne si vážim Vaše zanietenie a energiu investovanú do prípravy podujatia. Vzdelávací kurz, ktorého sa zúčastnili naši učitelia bol vysoko odborne pripravený. Lektorov, vedenie a metodológiu absolvovaného seminára hodnotíme veľmi vysoko. Poznatky, ktoré nadobudli absolveti budú ďalej využívať vo svojej pedagogickej praxi. Kurzy z Vašej ponuky vrele odporúčam a verím, že sa naša škola v budúcnosti opäť aktívne zapojí.

  Eva V. / Scarborough ANGLOLANG Eva V. / Scarborough ANGLOLANG

  Týden byla moc krátká doba, abych se technologií něco pořádného naučila, (všichni ostatní tam byli na 2 :-( - ale v každém případě i ten týdenní pobyt v Anglii hodnotím jako pozitivní zkušenost. Jen doprava tam je nepříjemná....Přeji krásný den.

  Helena H. / ITTC Bournemouth Helena H. / ITTC Bournemouth

  Pobyt se mi celkově opravdu moc líbil. Kurz jako takový byl pro mě velmi přínosný. Vyučující byli opravdu zkušení učitelé, kteří mi předali spoustu materiálů a nových nápadů, které určitě využiji ve výuce. Navíc škola pořádala v průběhu týdne ve své partnerské škole BEET i různé kulturní aktivity (přednášky, výtvarný workshop, konverzační klub apod.), které byly též moc fajn. Hostitelská rodina (Peter Barber) byla také bezchybná. Peter skvěle vaří a spolu s Frankem jsou velmi společenští a opravdu rádi hostí studenty/učitele ve svém domě. Vše tedy proběhlo nejen dle mých představ, ale spíše celý pobyt naprosto předčil má očekávání. Ještě jednou děkuji moc za zprostředkování a organizaci.

  Kateřina P. / Actilingua Vídeň Kateřina P. / Actilingua Vídeň

  Dobrý den, paní Dolejší, díky za pozdrav, cesta proběhla absolutně v pořádku a ve Vídni bylo úžasně! Hned bych tam zůstala. Studijní pobyt ve Vídni byl fantastický. V rámci výuky jsem se dozvěděla spoustu aktuálních zajímavostí, získala inspiraci pro práci s žáky a prohloubila znalosti němčiny. Mimo výuku jsem měla možnost poznat téměř dokonale Vídeň. V průběhu čtrnácti dnů jsme navštívili snad všechna zajímavá místa, a to jak v doprovodu průvodce, tak sami na vlastní pěst. Atmosféra Vídně je jedinečná. Ještě jednou děkuji za spolupráci, Mgr. Kateřina P.

  Daniela T. / Regensburg HORIZONTE Daniela T. / Regensburg HORIZONTE

  Pobyt v Regensburgu předčil má očekávání. Jazyková škola Horizonte je opravdu kvalitní, zdejší výuka jde do hloubky a přitom probíhá ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. I metodická část je na vysoké úrovni. Organizují se i různé zajímavé výlety a návštěvy muzeí. Samotné město je překrásné. Byla jsem ubytovaná mimo školu. Co jsem slyšela, je to tam sice pěkné, ale vzhledem k poloze v centru velmi hlučné. Děkuji za zprostředkování!

  Barbora Z. / IPC Exeter Barbora Z. / IPC Exeter

  Pobyt i kurz byl velmi pěkný, zajímavý a přínosný. Poznatky, informace a dovednosti získané během pobytu použiji ve své práci s žáky. Byla jsem spokojena s výběrem vzdělávací instituce IPC Exeter, která nejen zajistila kvalitní lektory, ale také pořádala výlety (jeden dokonce celodenní) se zkušeným průvodcem. Poznali jsme různorodou krajinu (pobřeží Atlantiku, Jurassic Coast, vřesoviště, přímořská městečka a přístavy...) a seznámili se s účastníky z jiných zemí. Měli jsme možnost prodiskutovat a porovnávat způsoby výuky a výukové priority na jiných školách. Můj kurz se zaměřoval na dramatizaci, divadelní prvky, rozvoj kreativity a využití dramatizace ve výuce angličtiny. Dramatizace patří ke kinestetickým metodám výuky a nejvíce z ní profitují žáci, kteří se nejlépe učí pomocí pohybu.

  Renata V. / Easy School Malta Renata V. / Easy School Malta

  Ráda bych Vám poděkovala za perfektní spolupráci s Vámi. Jazykový pobyt na Maltě byl pro mne velmi přínosný, byla jsem téměř spokojena s veškerými službami. Pan Hector C. se snažil vytvořit přijatelné podmínky našeho společného soužití. V Easy school bylo příjemné prostředí, některé nejasnosti byly s ochotou vyřešeny. Velký dík patří také lektorům. Ze studijního pobytu si odnáším cenné informace a zároveň nabyté zkušenosti. Těším se na naši další spolupráci.

  Blanka L. / Lake School Oxford Blanka L. / Lake School Oxford

  V první řadě bych Vám chtěla mnohokrát poděkovat za organizaci, pomoc a vstřícnost. Celý pobyt byl skvělý. Cesta probíhala hladce, spoje navazovali a vše bylo skvěle naplánované. Ještě jednou bych chtěla poděkovat za pomoc při on-line check-in (samotné by mi to trvalo mnohem déle a nebyla bych si jista, jestli je to OK). Pobyt jsem si velmi užila. Přispěl k tomu fakt, že Oxford je jedinečné studijní místo. Rodina byla velmi přátelská a, jak to se dvěma dětmi a prací bývá, dost zaneprázdněná. Škola na mě udělala velmi dobrý dojem. Obě lektorky byly skvělé, hodiny velmi dynamické a přínosné a získala jsem mnoho materiálů a možnost e-learningu na jeden rok zdarma. Poskytly nám informace typu kam jít se najíst, zajímavé aktivity v Oxfordu a mnoho dalších must see and do. V kurzu nás bylo první týden 15 a druhý 10, nicméně aktivity byly voleny tak, abychom se všichni zapojili.

  Lenka R. / IPC Exeter Lenka R. / IPC Exeter

  Vážená paní Dolejší, děkuji Vám za spolupráci v rámci projektu Erasmus+ a Vaši podporu při řešení komplikací na zpáteční cestě z Exeteru. Cesta do Exeteru byla velmi dobře naplánovaná a zajištěná. Náš pobyt v rodině považujeme za příjemný, poskytnuté služby byly na vysoké úrovni a komunikace v rodině přátelská a přínosná. Škola IPC v Exeteru překonala naše očekávání. Velmi příjemné prostředí a prostory školy přispěly k pohodové atmosféře. Kurzy, které jsme absolvovaly, oplývaly zajímavými aktivitami, přinesly nám inspiraci a motivaci k další práci a v neposlední řadě nám zajistily podnětné a užitečné materiály. I když se cesta zpátky kvůli zrušenému letu trochu zkomplikovala, nakonec bylo vše zdárně vyřešeno ke spokojenosti všech.

  Karolína R. / IPC Exeter Karolína R. / IPC Exeter

  Dobrý den paní Dolejší, s pobytem v Exeteru jsem byla spokojená. IPC Exeter je velmi hezky vybavené výukové centrum – příjemné a pro výuku velmi dobře vybavené učebny, v době přestávek k dispozici nádherný park, denně k dispozici káva, čaj a sušenky, nápomocný personál, perfektně připravení lektoři a na výlety a exkurze skvělí průvodci. Rozhodně mohu doporučit. Ještě jednou děkuji za Vaši pomoc při hledání a zařizování mého jazykového pobytu.

  Dáša K. / U20 program AJ pro mládež Malta Dáša K. / U20 program AJ pro mládež Malta

  Hodnocení maminky: Chtěla bych Vám po tom, co se dcera vrátila z jazykového pobytu a postupně strávila všechny zážitky, moc poděkovat za výbornou volbu jazykového pobytu a jeho zorganizování. Dcera byla velice moc spokojená a těžko se jí vracelo domů. Samozřejmě její spokojenost a pohoda s jakou všechno zvládla je hlavně Vaše zásluha. Denně jsem byla s dcerou v kontaktu a nebyl den, kdy by vznikl nejmenší problém. Určitě Vaše služby budu doporučovat.

  Zuzka K. / U20 program AJ pro mládež Malta Zuzka K. / U20 program AJ pro mládež Malta

  Z pohledu slečny: Dobrý večer paní Dolejší, jazykový pobyt byl úžasný se vším všudy. Moc jsem si to užila, našla jsem mnoho nových kamarádů z různých zemí. Vedoucí byli opravdu příjemní, zábavní a pomohli se vším, když byla potřeba. Program byl plný zajímavých výletů, které jsem za ty dva týdny ani nestihla. Hodiny angličtiny se mi také líbily. Byli zábavné a přitom jsme se něco naučili. Jsem moc ráda, že jste mi pomohla zorganizovat tento zájezd.

  Ilona S. / Southampton Anglie - jazykový kurz Ilona S. / Southampton Anglie - jazykový kurz

  Dobrý večer, paní Dolejší, opět Vám musím poděkovat za skvělé připravenou cestu, nevyskytl se jediný problém, pouze zpoždění (cca 30 minut) autobusu ze Sothamptonu na letiště. Protože je zde velká časová rezerva do odletu letadla, tak to nebyl vůbec problém. Pobyt v jazykové škole byl velmi příjemný a přínosný. Škoda jen, že jsem nemohla zůstat déle:) Hostitelská rodina výborná - milí lidé, pěkné a čisté prostředí, příležitosti ke komunikaci …………….. vše skvělé. Děkuji ještě jednou mnohokrát a již nyní se těším na další spolupráci s Vámi, třeba příští prázdniny.

  Kateřina D. / Actilingua Vídeň Kateřina D. / Actilingua Vídeň

  Pobyt ve Vídni byl pro mě neskutečný zážitek. Moc ráda bych se podělila o své zkušenosti. Ohromná atmosféra ve škole, úžasní učitelé, kteří předávají výukové metody na kvalitni úrovni. Ubytování nedaleko školy v lokalitě, kde se nachází vše co člověk potřebuje. Čisté a příjemné prostředí.

  Alexandra B. / YORK Alexandra B. / YORK

  Jazyková škola York Associates má vysokou úroveň. Klienty rozvíjí nejen po stránce jazykové, ale také ve správném vedení dialogu, v rozvoji vstřícné a respektující komunikace. V lekcích je využíváno mezinárodní složení skupin. Samotné město York nabízí příjemné, bezpečné prostředí a mnoho kulturních a kulinářských zážitků.

  Jitka H. / St.Giles Londýn Jitka H. / St.Giles Londýn

  Vše proběhlo v pořádku a k mé velké spokojenosti. Škola je veliká, velmi dobře vybavená a všichni učitelé byli velmi příjemní a milí. Časový program byl trochu náročnější, ale zato přínosný. Pokud jde o ubytování v Capter Highburry, jde o příjemné místo, vzdálené 4 zastávky metrem od školy. Rozhodně doporučuji. S pozdravem, Jitka H.

  Marie M. / EC Dublin Marie M. / EC Dublin

  Děkuji za přivítání z cesty za vzděláním v Dublinu. Celý pobyt proběhl bez jediné chybičky (prostě na jedničku). Jsem ráda, že jsem si vybrala právě Vaši agenturu, protože s cestováním v zahraničí nemám moc zkušeností. Ve škole jsem se cítila spokojeně. Pokud jsem něčemu nerozuměla, byli ochotni to říci jinými slovy. Ubytování bylo výborné, měla jsem soukromí, ale zároveň i prostor se setkat s jinými studenty ke konverzaci. Město bezpečné, všechno dostupné pěší chůzí. Děkuji i Vám za poslané informace před cestou, které byly dostačující a nic mě během pobytu díky Vám nepřekvapilo.

  Markéta D. / EC Dublin - kurz AJ Markéta D. / EC Dublin - kurz AJ

  Vám osobně chci poděkovat za skvělou práci. Byla jsem na studijním pobytu poprvé a měla spoustu obav, díky Vám se většina rozptýlila již před odjezdem. Děkuji za velmi podrobné a cenné informace před odletem a veškerou pomoc. Ubytování bylo moderní, čisté, zabezpečené a v centru města, takže nebyl problém do školy chodit pěšky. Ač to nebylo dohodnuto dostávali jsme (na pokyn ze školy) snídani - croasant + pití dle svého výběru. S výběrem školy jsem také naprosto spokojená. Skupiny pro žáky 30+ byly v počtu cca 12-15 studentů. Ve škole velmi dobrý přístup, vše připraveno, velká ochota. Vyučující byli dobří, takže čas velmi rychle utíkal. Celá výuka byla hodně o práci ve dvojicích či skupinách. Kladl se důraz na konverzaci, porozumění mluvenému slovu, často byl žák veden k tomu, aby si sám uvědomil chybu. Velmi přátelská multikulturní atmosféra mezi žáky. Každý den byl nabízen program na odpoledne.Školu mohu pouze doporučit.

  Jarmila P. / Easy School Malta Jarmila P. / Easy School Malta

  Dobrý den, jelikož se jednalo o můj první studijní výjezd, měla jsem jisté obavy. Vše však dopadlo dobře. I přes hodinové zpoždění na nás čekal na letišti transfer, který nás odvezl k rodinám. Hostitelská rodina byla příjemná a atmosféra ve škole také. Největší přínos byl pro mě jazykový. Lektoři byli trpěliví a oceňovali naše jazykové pokroky a snahy ...Nabyté vědomosti z kurzu Clilu se pokusím využít ve výuce. Na co jsem si musela zvyknou byla doprava autobusy. Ve škole mi chyběla větší informovanost o možnosti výletů po zajímavá místa. Jinak spokojenost :-)

  Hana H. / Alpha College Dublin Hana H. / Alpha College Dublin

  Cesta proběhla jak měla (let měl 35 minut zpoždění, ale to se dalo zvládnout). Na letišti v Dublinu na nás čekala paní Dumbrell s cedulkou s našimi jmény - jsme si připadaly jako celebrity :). Od té doby se k nám Marie chovala jako k vlastním dětem, byla naprosto skvělá. Kurz byl velice dobře zorganizován - od 9:00 do 13:00 jsme se 'učili' a ve 14:00 si nás vyzvedl některý z vyučujících a šli jsme poznávat Dublin a jeho historii. Parta učitelů, která se v našem kurzu sešla byla naprosto dokonalá, hodně jsme se nasmáli a také si předali spousty rad a tipů k naší práci. Tento kurz rozhodně doporučuji a budu-li mít možnost další cesty, rozhodně toho využiji. Děkuji, hezké léto!

  Hana N. / CES Dublin Hana N. / CES Dublin

  Velice děkuji za zajištění studijního pobytu v Dublinu. Vše proběhlo podle plánu, jen let byl asi o půl hodiny opožděn. Hostitelská rodina byla velice přátelská. Původně jsem sice chtěla bydlet poblíž školy, nakonec to bylo 8 km od centra a znamenalo to každodenní dojíždění. To mě však donutilo koupit si dvoutýdenní jízdenku, což mi ve výsledku umožnilo neomezeně cestovat veřejnou dopravou po celém Dublinu včetně vzdálenější míst, jako je např. poloostrov a rybářská vesnice Howth nebo Greystones. Ještě jednou za vše děkuji.

  Barbora B. / Inlingua Edinburgh Barbora B. / Inlingua Edinburgh

  S pobytem jsem byla velmi spokojená, obsah kurzu mi vyhovoval, lektoři byli výborní. Líbil se mi i odpolední program,který pro nás zorganizovali. Byla jsem spokojená úplně se vším a děkuji za perfektní organizaci. Hned bych jela zas!

  Kateřina D. / ELC Brighton Kateřina D. / ELC Brighton

  Na mobilitě jsem byla poprvé, vše bylo skvěle zorganizované do posledního detailu. Byla to pro mě velká zkušenost. Za důležité považuji hlavně setkání s učiteli z jiných zemí a sdílení svých zkušeností mezi sebou. Kurz v English lenguage center v Brightonu, zaměřený na výuku CLIL, tedy výuku naučných předmětů v angličtině byl vzájemnému sdílení velmi uzpůsoben. Skvělé je také získání kontaktů k potencionální spolupráci. Ve volném čase bylo naplánováno mnoho aktivit, kterých bylo možné využít. Skvělá byla návštěva muzikálu Hair.

  Romana C. / EC Malta Romana C. / EC Malta

  Vážená paní Dolejší, pobyt hodnotím jako velmi přínosný: organizace výuky i školních zájezdů byla perfektní, rovněž cesta proběhla bez jakýchkoli potíží – vše přesně dle Vašich jasně a výstižně zpracovaných pokynů. Ubytování bylo velmi hezké , jen jsem byla zaskočena skutečností, že pokoj není vybaven klimatizací. Ventilátor u stropu je v letních měsících zcela nedostatečný. Moc děkuji za spolupráci a přeji Vaší společnosti mnoho stejně spokojených zákazníků!

  Martina T. / Oxford - kurz pro učitele Martina T. / Oxford - kurz pro učitele

  14ti denní pobyt v Oxfordu přinesl nové zkušenosti. Ubytování v rodině je vždy skvělá zkušenost a možnost podebatovat s rodilým mluvčím i mimo lekce školy. Někdy to přináší svá úskalí jako například dojíždění 30 min. do školy, na druhou stranu vás ráno budí zpěv ptáků a ne čilý ruch v ulicích. Skvělí lektoři, kteří vás zahrnou výborně připravenými lekcemi, obohatí vás jazykově a jsou schopni se vám věnovat i v rámci kulturního programu po výuce. Oxford - neskutečně krásný, ale v turistické sezóně naprosto přeplněný a pokud máte pocit, že slyšíte více španělštinu a japonštinu, je to tak. Jen ta nejlepší zkušenost s CK Albion Moravia, která je vám schopna pomoci i v neděli ráno, když váš let má zpoždění a s úsměvem vám nabídne řešení problému.

  Kristýna S.K. / Alpha College Dublin Kristýna S.K. / Alpha College Dublin

  Děkuji za zprostředkování mého kurzu, bylo to neskutečné. Let tam i zpět byl bez problémů, v Dublinu na letišti nás vyzvedla Ms Marie Dumbreel a odvezla nás k sobě domů. Celou dobu byla velice milá, starala se o nás, výborně vařila, snídala i večeřela společně s námi, a snažila se si s námi co nejvíce povídat. Ve škole nás bylo 12 v kurzu, byla jsme výborná parta, učitelé byli neskuteční, velice přátelští, neustále se usmívající, vždy velice dobře připraveni na hodinu a trpěliví.... Po dopolední výuce nám byl odpoledne poskytnut kulturní program - muzea, galerie...., s vynikajícím průvodcem. Celý kurz byl velice přínosný, plný nových a zajímavých informací, které se budu co nejvíce snažit využít v praxi. Všem budu kurz doporučovat a doufám, že se mi ještě někdy podaří něco obdobného absolvovat.

  Lenka R. / ELC Brighton Lenka R. / ELC Brighton

  Zúčastnila jsem se kurzu Creative Teaching in the Secondary CLIL Classroom v Lake School of English Oxford. Cestovala jsem letadlem (British Airways) a autobusem (Oxford Bus Company), vše proběhlo bez problémů. Byla jsem velmi spokojená s možností jet i jiným spojem, než jaký jsem měla zarezervovaný, čehož jsem využila při cestě tam - jela jsem o 2 hodiny dříve, než naplánováno. Kurz byl velmi dobře připraven a veden dvěma pozitivně naladěnými lektorkami. Obsahem bylo seznámení s metodou CLIL ve výuce anglického jazyka. Velmi jsem ocenila především fakt, že kurz nebyl pojat teoreticky, ale nabídl množství kreativních a praktických aktivit v různých oblastech jazykové výuky a zároveň poskytl prostor pro to, aby se účastníci navzájem podělili o zkušenosti a nápady ze své pedagogické praxe. Velkým plusem byl i malý počet účastníků v mém kurzu, a to 7. Kromě odborné náplně Lake School nabízela také množství volnočasových aktivit, např. prohlídku oxfordské univerzity, výlety do Londýna nebo Stratfordu, posezení

  Lukáš CH. / CES Edinburgh Lukáš CH. / CES Edinburgh

  V červenci 2019 jsem absolvoval kurz Blended learning na jazykové škole CES v Edinburghu. S celým kurzem jsem byl velmi spokojený. Vše proběhlo bez sebemenších komplikací. Chtěl bych především vyzdvihnout profesionální přístup a zapálení učitelů v CES jazykové škole. Také bych chtěl poděkovat Albionu za perfektní zorganizování celého mého zahraničního pobytu. CES Edinburgh mohu případným zájemcům o studium bez obav doporučit. L. Ch.

  Petra B. / IPC Exeter Anglie Petra B. / IPC Exeter Anglie

  Cesta proběhla v pořádku bez komplikací. Kurz byl zaměřen na inkluzivní vzdělávání hlavně žáků s poruchami učení. Část kurzu byla teoretická a přednášeli nám různí odborníci. V praktické části jsme se zaměřili na práci s textem, poslechové aktivity i některé gramatické jevy a jak je přitažlivou formou učit v hodinách. Součástí kurzu byl i jeden celodenní výlet do Cornwallu a dva půldenní výlety do Dartmooru a Jurassic Parku. Škola také zorganizovala prohlídku města, večer keltských tanců a projížďku lodí do řece Ex. Ubytování jsem měla zajištěno v rodině 25 minut chůze od školy. Rodina byla přátelská, vyšla mi vstříc s dobou večeře, ale pokoj nebyl úplně vyhovující a koupelna nebyla uklizená a sdílela jsem ji s dalšími pěti lidmi. Celkově hodnotím pobyt jako velmi přínosný.

  Bohumír N. / ETI Malta Bohumír N. / ETI Malta

  Celý kurz na Maltě proběhl od začátku až do konce bez nejmenších problémů. Obě cesty letadlem byly zpožděné, ale to je dáno vyšším leteckým provozem v létě. Škola a ubytování v jejím pokoji bylo fantastické. Příjemné prostředí pro kurz, moderní, klimatizované místnosti a profesionální lektor. Ubytování čisté a velice příjemné. Kurz poskytl spoustu nové inspirace a nápadů do další práce ve škole. Využil jsem i organizovaného výletu, který byl v ceně.

  Michala N. /s kolegyní / CES Edinburgh Michala N. /s kolegyní / CES Edinburgh

  Dobrý den, paní Dolejší, daří se nám dobře. Rodina, kde bydlíme, je skvělá. Edinburgh i skotská příroda jsou krásné. Učitelé jsou fajn a profesionální. Přeji Vám pěkný den. S pozdravem Michala N.

  Monika Š. / GLOBE Exeter UK Monika Š. / GLOBE Exeter UK

  Byla jsem velmi spokojena, paní Dolejší mi se vším pomohla a předala veškeré informace o pobytu, zajišťovala také komunikaci mezi mnou a školou. Právě jsem se vrátila z dvoutýdenního kurzu angličtiny pro učitele v anglickém Exeteru, kde jsem navštěvovala školu Globe English Centre. Výuka byla na výborné úrovni ve třídách podle úrovně jazyka na základě rozřazovacího testu, přičemž ve třídě je maximálně 6 studentů. Velkou výhodou byl individuální přístup učitelů a také mezinárodní složení třídy, což nám umožnilo sdílet kulturní odlišnosti a navzájem si sdělovat zkušenosti z různých zemí. Ubytování v rodině také hodnotím kladně, protože jsem bydlela v typickém anglickém domě a paní domácí mi vařila mimo jiné také místní speciality.

  Pavlína H. / Bournemouth Bi-Component kurz AJ Pavlína H. / Bournemouth Bi-Component kurz AJ

  Chtěla bych Vám moc poděkovat za vzornou přípravu mojí studijní cesty. Jednalo se o kurz Bi-Component (agentura Shadows). Všechno proběhlo v nejlepším pořádku a přesně podle mých představ. Celkově to opravdu stálo za to a užila jsem si to.

  Hana F. / EC Malta - jazykový kurz AJ Hana F. / EC Malta - jazykový kurz AJ

  V květnu jsem se zúčastnila pobytu na Maltě zaměřeného na výuku angličtiny v jazykové škole EC Malta. Ubytování, cestu i výuku v jazykové škole zajišťovala vaše agentura. Musím říci, že organizace klapla na jedničku, nebylo co vytknout. Po příletu na mě čekal delegát školy a odvezl mě na domluvené ubytování. Ubytování (pokoj s vlastním sociálním zařízením) jsem měla v hostitelské rodině, která mi poskytovala polopenzi. Rodina byla milá a vstřícná, vše se dalo domluvit. Jediná výtka patří jazykové škole, kde zařazení do skupin podle úrovně probíhá podle velmi podivného testu. Skupiny tak byly velmi nevyvážené. I úroveň jednotlivých učitelů byla rozdílná. Přesto jsem byla velmi spokojena.

  Martina T. / Oxford - kurz pro učitele Martina T. / Oxford - kurz pro učitele

  Zdravím z Oxfordu ze školení Primary CLIL. Ve třídě je celkem 8 žáků, každý den se zabýváme něčím jiným. Zajímavá byla lekce technologie, jak plánovat CLIL hodiny v projektech, podívali jsme se i do anglické školy a měli možnost sledovat výuku, hovořit s učiteli, prohlédnout si materiály, které se v U.K. používají. Každý den odpoledne je připraven dobrovolný program, na který se mohou žáci přihlásit. Bydlení v rodině je vždy velmi obohacující zkušenost, protože se máte možnost seznámit s reálným životem v Anglii. Já navíc žiji s paní učitelkou, takže mám další zdroj, ze kterého mohu čerpat. Děkuji moc Albionu za zprostředkování těchto úžasných studijních podnětů a přeji krásné léto.

  Irena J. / CES Dublin - jazykový kurz AJ Irena J. / CES Dublin - jazykový kurz AJ

  Dobrý den paní Dolejší, pobyt byl super, byla jsem moc spokojená. Ubytování na studentských kolejích mi velmi vyhovovalo, rychlou chůzí jsem byla cca za 20 minut ve škole. Škola má vše organizačně zvládnuté, možnost dělání testu předem byla úžasná věc, šla jsem hned přímo do hodiny. Ti co dělali test na místě o 2 hodiny výuky přišli. Tuto možnost moc chválím. Dále možnost výuky on-line ještě po dobu 3 měsíců je super. Poloha školy v centru také super. S CES jsem měla výuku na Maltě, v Edinburgu a nyní v Dublinu. Myslím, že Dublin je nejlepší. Moc děkuji za skvělou spolupráci, všude vás doporučuji a přeji hezký den.

  Jana L. / Velké Pavlovice - RIGA Lotyšsko, kurz RJ pro učitele Jana L. / Velké Pavlovice - RIGA Lotyšsko, kurz RJ pro učitele

  Co se týče mého pobytu tady v Rize, je všechno v pořádku. Vše jste mi zařídila tak dobře, že mne očekávali jak na letišti, v ubytování, ve škole. Přijetí příjemné, ve škole výuka přínosná, v ubytování komunikace nad očekávání. V žádném případě to nechci zakřiknout, ale chci abyste věděla, že jsem spokojená.

  Václav K., Halenkov / Metodologie AJ - Bournemouth, UK. Václav K., Halenkov / Metodologie AJ - Bournemouth, UK.

  Celý pobyt proběhl bezproblémově. Přátelská atmosféra v Richard Language College. Přínosná setkání založená na komunikaci a sdílení zkušeností. Krásné město, milí lidé. Doporučuji.

  Helena N. / EC Londýn jazykový kurz Helena N. / EC Londýn jazykový kurz

  ... cesta v Londýně z letiště do ubytování i přesto, že byla dlouhá, se dala zvládnout. Doprava do školy v dopravní špičce zabrala cca 1 hodinu. Rodina, která se mi předem nijak neohlásila, byla nakonec úžasná. Byli to milí lidé. Škola také v pohodě. První část jsem si zvolila „speaking“. To bylo velmi přínosné a byl to vyšší stupeň Aj než momentálně jsem (tušímB1). Gramatiku jsem měla A2, což mohlo být asi těžší. Rozebírali jsme vše v různých skupinkách, tak to bylo i tak přínosné. Jeden z mých učitelů gramatiky, byl asi nejlepší na škole, takže srovnávat se střídajícím učitelem by bylo nefér. Spolupráce se všemi bez problémů. Studenti všichni super, navázala jsem mnohá přátelství. Japonci jsou úžasní lidé. Bylo jich tam nejvíc. Ještě bych si to zopakovala. Helena N.

  Iveta Ž. Olomouc / kurz AJ pro učitele v Oxfordu Iveta Ž. Olomouc / kurz AJ pro učitele v Oxfordu

  Všem, co mají zájem zdokonalit se v angličtině a poznat učitele z jiných evropských států, bych ráda doporučila vyrazit do Oxfordu. Na krásné historické městečko stále ráda vzpomínám a doufám, že budu mít zase možnost tam vycestovat. Krásné dny přeji

  Jana K. / Sprachcaffe Malta - jazykový kurz Jana K. / Sprachcaffe Malta - jazykový kurz

  Spolupráce s paní Dolejší z Albionu byla výborná, veškeré informace i materiály jsme dostaly s dostatečným předstihem. Jazykový kurz byl pro mne velice přínosný. Ráda bych ve výuce v budoucnu pokračovala, protože vzdělávání učitelů by mělo být priorotou. Výuka probíhala ve skupině po 8 -10.Ubytování bylo skromnější, ale dostačující. Ještě jednou děkuji Jana K.

  Nikola Š. / EC Malta jazykový kurz Nikola Š. / EC Malta jazykový kurz

  Pobyt na Maltě ve škole EC Malta byl skvělý, vše bylo velmi dobře zorganizováno - transfer z a na letiště, ubytování v domě Ortiga bylo také výborné. Ve škole měli velmi dobrou organizaci, vše bylo naprosto jasné a srozumitelné. Můj pobyt proběhl bez jakýchkoliv komplikací. Spolupráce s Albion byla příjemná, vždy rychle reagovali a vyšli mi ve všem vstříc. Studijní pobyt na Maltě rozhodně doporučuji :-)

  Martina S. / ELC Brighton - kurz AJ pro učitele Martina S. / ELC Brighton - kurz AJ pro učitele

  Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za skvěle strávených 14 dnů na jazykovém kurzu v Brightonu. Jazykový kurz splnil má očekávání, spolužáci z celého světa a příjemný tým zkušených pedagogů - třešnička na dortu. Potkala jsem zde mnoho příjemných a ochotných lidí rozdílných věkových kategorií, kteří měli zájem se učit a prohlubovat angličtinu, poznat i jiné národnosti a jejich kulturu. Při prezentaci kultur došlo i na ochutnávku "moravské slivovice" viz. foto :) Thank you so much a těším se na další cestu.

  Ludmila B. / ELC Brighton Anglie - kurz AJ pro učitele Ludmila B. / ELC Brighton Anglie - kurz AJ pro učitele

  Jediným mínusem na dvou týdnech strávených díky programu Erasmus+ v anglickém Brightonu bylo, že strašně rychle utekly. Žádná cestovní kancelář se o Vaši cestu a pobyt nepostará tak dokonale a do posledního detailu, jako Albion. Pokud tedy přemýšlíte, kam na jazykově metodický kurz v rámci Erasmu+ vyrazit a jak celý pobyt zorganizovat, pak je Albion ta správná volba, která se mně i mým kolegům v průběhu let již mnohokrát osvědčila! A samotný Brighton je pro všechny učitele nejenom angličtiny sázka na jistotu, jak si svůj čas pro další vzdělávání užít a vychutnat na maximum :)

  Soňa R. / Edinburgh kurz AJ pro učitele Soňa R. / Edinburgh kurz AJ pro učitele

  Celý pobyt zde byl jeden velký zážitek. Cesta z Prahy do Edinburghu byla příjemná. Vše bylo důkladně naplánováno, takže jsem neměla žádné problémy. Hostitelská rodina mi byla po celou dobu velmi nápomocná. Často jsme spolu hovořily na různá témata. Byla pohostinná, přátelská a pomohla mi, kdykoliv jsem potřebovala. Učitelé i ostatní pracovníci školy byli skvělí, vládla tam pohodová atmosféra. Po dva týdny aktivní práce, studia, cestování a nasávání skotského prostředí jsem snad kromě nepředvídatelného počasí neshledala jediný nedostatek.

  Martin K. / Dialoge Lindau Německo - kurz pro učitele NJ Martin K. / Dialoge Lindau Německo - kurz pro učitele NJ

  Celkově kurz hodnotím velmi pozitivně. Probíhal v opravdu malebném městečku Lindau. Měl jsem štěstí na skvělé lektory. Kladně hodnotím i pobyt v hostitelské rodině - strava, ubytování byly nadstandartní. Bezproblémová byla i doprava Flixbusem. Možná bych doporučil kurz absolvovat v letních měsících, kdy tu je přece jenom více volnočasových možností.

  Jana K. / Sprachcaffe Malta - jazykový kurz Jana K. / Sprachcaffe Malta - jazykový kurz

  Dobrý den, studium je fajn, posílám fotku ze školy, hezký víkend J.K.

  Nikola Š. / EC Malta jazykový kurz Nikola Š. / EC Malta jazykový kurz

  Dobrý den, paní Dolejší, náš pobyt na Maltě proběhl bez problémů. Školy měly výbornou organizaci výuky, transferů z letiště i ubytování. Po srovnání škol ACE, EC a Sprachcaffe nejlíp vychází EC, hlavně kvůli ubytování. Vše bylo v pořádku. Děkuji za spolupráci, hezký víkend, N.Š.

  Barbora S. / Alpha School Dublin Irsko - kurz pro učitele AJ Barbora S. / Alpha School Dublin Irsko - kurz pro učitele AJ

  Dobrý den, ráda bych poděkovala za organizaci našeho výjezdu. Vše proběhlo hladce, vysoce hodnotím úroveň jazykové školy, přístup zaměstnanců - skvělé. Přeji hodně osobních i pracovních úspěchů. S pozdravem B. S.

  Lucie W. / město Frýdlant / skupinka v Londýně Lucie W. / město Frýdlant / skupinka v Londýně

  Ve spolupráci s Albion Moravia jsme vyrazili v březnu na stáž do Londýnských škol. Bylo nás 9 zástupců z Frýdlantu (pracovníci ve vzdělávání, sociální odbor i zástupce z rady města). Navštívili jsme celkem tři základní školy a měli možnost probrat s učiteli i řediteli jejich metody vzdělávání ale postupy, jakými řeší inkluzi. Stáž proběhla na jedničku a děkujeme Albionu za perfektní servis.

  Libuše N. / kurz pro učitele španělštiny / Sevilla Libuše N. / kurz pro učitele španělštiny / Sevilla

  Navštívená škola využívá progresivní metodologii a způsob výuky. Kurz, který jsem absolvovala byl nejen teoretický, ale především praktický. Možnost učit přímo ve Španělsku přispěla ke zlepšení mé praxe a zvýšení úrovně jazyka, ale především ke zvýšení motivace a zdravého sebevědomí. Vysoce oceňuji možnost získat konkrétní kvalifikovanou zpětnou vazbu k mé výuce, dále pak jsem ráda za nové pohledy na výuku a konkrétní postupy ve výuce. Školu CLIC považuji za vysoce profesionální, metodologický kurz samotný pak velmi prakticky zaměřený a užitečný pro praxi nejen začínajícího, ale i zkušeného učitele. Moc Vám děkuji za pomoc s organizací mobility.

  Hana M. / Oxford - kurz AJ pro učitele Hana M. / Oxford - kurz AJ pro učitele

  Jsem z Oxfordu zpátky a vše bylo naprosto perfektní. Jak škola, kurz a učitelé, tak hostitelská rodina. A Oxford je opravdu úžasné místo. Děkuji za zajištění celého kurzu se vším všudy. Doufám, že se nám opět podaří v budoucnu grant pro naši školu získat. Je to skutečně skvělá motivace do další výuky. V kurzu nás bylo celkem 10 učitelek, ostatní byly z Itálie, Španělska, Německa, Bulharska a ještě jedna Češka. Všechno bylo opravdu skvělé, kurz vynikající, naši učitelé profesionální a motivující. Velmi doporučuji.

  Renata B. / kombinovaný jazykový a metodický kurz Southampton Renata B. / kombinovaný jazykový a metodický kurz Southampton

  Vážená paní Dolejší, velmi Vám děkuji za celou pomoc s organizováním cesty. První týden jsem byla v Lewis School. Dostala jsem se do skupiny, kterou tvořili jak mladí lidé, tak i věkem starší. Zřejmě naše setkání bylo zvláštní a netradiční, protože jsme si všichni skvěle "sedli", hodně jsme se nasmáli a trávili i chvíle volna - večer v pubu, výlet do Oxfordu, v kavárně, výlet na Stonehenge. V druhém týdnu jsem se setkala s učiteli střední a jižní Evropy na vzdělávání pro vedoucí pracovníky. Týden to byl velmi zajímavý, kdy jsme mohli ve čtvrtek a pátek navštívit školy - byla jsem v Cantell School a Richard Taunton Sixth Former College. V sobotu jsme společně vyjeli na výlet do Winchestru. Ubytování v obou rodinách bylo velmi příjemné, čisté, jídlo velmi dobré - lidé byli laskaví, hodní. Každý den pro mne byl nezapomenutelným zážitkem - kdy jsem porovnávala, hodnotila a vzdělávala se. Získala jsem spoustu nových známých. Měla jsem štěstí na lidi. Z tohoto obrovského zážitku budu čerpat velmi dlouho!

  Stanislav H. / Sprachcaffe Brighton Stanislav H. / Sprachcaffe Brighton

  Pro mě byl pobyt v Brightonu krásný týdenní odpočinek. Syn na mě neměl čas, takže jsem měl po škole tolik volna, co za posledních několik let nikdy. Hodně jsem ocenil možnost komunikace s lidmi z celého světa, lektoři byli hodně vstřícní a dalo se s nimi probrat spoustu témat i mimo školní osnovy. Dělání úkolů mě bavilo. Opravdu jsme byli oba ( syn 13 let 2 týdny ) velmi spokojeni a můžeme to každému jen doporučit.

  Viktor H. 13 let / Sprachcaffe Brighton kurz pro mládež Viktor H. 13 let / Sprachcaffe Brighton kurz pro mládež

  S pobytem v Brightonu jsem byl velmi spokojený, na letišti mě vyzvedl taxikář, který mě zavezl až do rodiny, kde jsem měl zajištěné ubytování. Ocenil jsem, že mě rodina poměrně vřele přijala a její členové se mnou často komunikovali. Ve škole se mi velmi líbila společnost spolužáků z celého světa, se kterými jsem mohl trávit i čas mimo školní budovu. Od organizátorů bylo zajištěno spousta zájmových aktivit ať už vzdělávacích, tak zájmových. Líbilo se mi i to, že jsem mohl zkusit samostatný pobyt v cizí zemi. Vůbec se mi nechtělo zpět a ptal jsem se otce, zda by tam nemohl být, jako někteří asijští kamarádi celý školní rok ☺

  Robert M. / Southampton kurz pro učitele AJ Robert M. / Southampton kurz pro učitele AJ

  Výjezd za studiem AJ pro učitele /mobilitu jsem si velice užil. Samotný kurz splnil má očekávání. Posílil mé kompetence a důvěru v technologie. Zároveň nabídl hned několik jednoduchých aplikací k výuce. Ubytování bylo zlatým hřebem, rodina byla velmi milá. Rozhodně bych do budoucna rád opět vycestoval v rámci programu Erasmus+. Ještě jednou bych Vám chtěl poděkovat za Váš čas i energii! Těším se na naší další případnou spolupráci v budoucnu. Robert M.

  Miroslava N. / Cavila Vichy Francie Miroslava N. / Cavila Vichy Francie

  Letos v srpnu jsem už počtvrté vyrazila na studijní stáž do Cavilamu ve Vichy. Kurz byl zaměřený na metodiku a zlepšení jazykových znalostí učitelů. Jsem velice spokojená, protože škola je opravdu kvalitní a nabízí velmi propracovaný studijní program a kulturní vyžití pro studenty všech kurzů. Bydlela jsem v rodině a jsem velice spokojená, protože jsem si mohla procvičovat jazyk i mimo výuku a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí z běžného života francouzské rodiny. Chci poděkovat společnosti Albion Moravia a konkrétně paní Pavlíně Dolejší za velice příjemnou a bezchybnou spolupráci, za její ochotu a přívětivosti, které nemalou měrou přispěly ke zdaru a úspěchu mého studijního pobytu ve Francii.

  Hana K. / CES Edinburgh kurz pro učitele Hana K. / CES Edinburgh kurz pro učitele

  V červenci jsem se účastnila metodologického kurzu pro učitele v Edinburghu, ve škole CES. Je to menší škola umístěná poblíž centra, ale přitom v klidné části. Kurz byl určen pro učitele, kteří učí metodou CLIL, ale i pro mě byl velmi přínosný. Náš lektor Richard Milton byl skvělý, co se týče vědomostí i přístupem k nám studentům. Edinburgh je nádherné město, které zaručuje pestrý program pro každý ze 14ti dnů pobytu. Výborné ubytování v rodině bylo vzdálené 15 minut chůze od školy. Ve třídě se sešla velmi přátelská věkově přiměřená skupina učitelů ze Španělska, Polska, Rakouska a České republiky. Byla to skvělá zkušenost a všem nám bylo líto, že pobyt tak brzo končí. Děkuji za pomoc při zařizování Hana K.

  Lída F. / GLOBE Exeter CLIL kurz Lída F. / GLOBE Exeter CLIL kurz

  Paní Dolejší, dvoutýdenní kurz byl naprosto úžasný, skvělí učitelé, úžasné zázemí, bohaté mimoškolní aktivity (kánoe, kola, badminton, výlety k moři i za historií), atmosféra ve škole úžasná, nasbírala jsem spoustu námětů ke zlepšení své výuky. Hostitelská rodina perfektní, milé přijetí, domácí večeře, paní z hostitelské rodiny předcvičuje tzv. Fremoovement, tak jsem s ní chodila třikrát týdně na kruhový tréning v místním obrovském parku - hřišti, vše naprosto skvělé, jak pracovně tak pobyt samotný. Zdravím z Brna a přeji krásné sluneční dny, Lída F.

  Zuzana P. / Riga - Lotyšsko, kurz ruského jazyka pro učitele Zuzana P. / Riga - Lotyšsko, kurz ruského jazyka pro učitele

  Posílám pozdrav z Rigy, z Russian Language Academy. Ve škole jsem byla velmi spokojená, naše lektorka byla milá, vstřícná, ale náročná, během výuky nás "nenechala vydechnout". Riga je krásné město plné historických památek a nádherně upravených parků. Ubytovaná jsem byla v rodině, kde jsem měla snídaně a večeře, naobědvat se dá velice chutně a za přijatelné ceny v síti jídelen LIDO. Škola organizuje exkurze, ale není problém se na výlet vypravit i samostatně, doprava funguje spolehlivě. Cesta letadlem proběhla bez problémů, díky paní Dolejší jsem měla vše zařízené, informace jsem dostávala včas a nebyl problém se na ni obrátit s jakýmkoliv dotazem. Pobyt v Rize mohu jen doporučit :-) ZP

  Romana P. / Edinburgh / jazykový kurz AJ pro učitele Romana P. / Edinburgh / jazykový kurz AJ pro učitele

  Pobyt v zahraničí byl opravdu perfektní. Nemám jedinou výtku. Ubytování na Canal Point bylo moc pěkné, všichni zaměstnanci byli moc příjemní a na všem se s nimi dalo krásně domluvit. Cesta byla taky bez problémů, kromě toho třihodinového zpoždění letu, ale to bohužel nikdo neovlivní. Transfer na letišti čekal dle domluvy a všichni byli opět moc příjemní. Škola byla taky moc fajn, lektoři i zaměstnanci školy byli moc ochotní. V kurzu jsem načerpala jak nové informace, tak jsem si zopakovala také věci, o kterých jsme se již učili na univerzitě, takže jsem byla moc spokojená. Doufám, že se mi ještě někdy poštěstí a budu mít možnost opět takhle vyjet do anglicky mluvící země za vzděláním. Vám bych taky ráda poděkovala za vstřícnost a ochotu při zařizování všeho potřebného před odletem. Romana P.

  Gabriela V. / EC Cambrige jazykový kurz Gabriela V. / EC Cambrige jazykový kurz

  Jazykový pobyt byl zorganizován velice profesionálně - letecké spojení včetně navazujícího autobusového spoje do Cambridge. Ubytování v Kite House Residence bylo velice komfortní, jsou to pokoje hotelového typu. Velká výhoda tohoto ubytování je poloha v centru města a vzdálenost od školy jen 1 minuta chůze. Ve škole mne první den přivítali přátelsky a po úvodních formalitách (vyplnění formulářů a dotazníku) jsem absolvovala seznamovací aktivity s ostatními nováčky. Následně jsem obdržela rozvrh výuky na daný týden. Výuka v EC Cambridge vysoce předčila mé očekávání. Čas v hodinách využívají na 100%. Výborní lektoři, vynikající a moderní zázemí školy. Byla jsem velice spokojena, určitě se do této školy příští rok vrátím. Cambridge je úžasné studentské město se skvělou atmosférou a nádhernou architekturou. Kdo si chce zavzpomínat na sladka bezstarostna studijní léta - výuku, společne obědy, večer bary, tak je to v kategorii MUST HAVE?

  Irma S. / ETI Malta kurz AJ pro učitele Irma S. / ETI Malta kurz AJ pro učitele

  Dobrý den, s pobytem na Maltě jsem byla velmi spokojená. Hostitelská rodina byla milá a ubytování výborné. Studium bylo velmi dobré, ve skupině nás bylo 10 - 12 účastníků a výuka splnila svůj účel. S pozdravem Irma S.

  Eva M. / jazykový kurz NJ v Lindau Eva M. / jazykový kurz NJ v Lindau

  Cesta proběhla bez problémů. Společnost FLIXBUS jezdí načas a spolehlivě. Mohu jen doporučit. Zpáteční cestu jsem měla s přestupem v Mnichově. Nádraží je dobře označené, jsou tam informace, není problém. Ubytování mělo velkou výhodu, že bylo blízko školy. Pobyt bez jídla mi vyhovoval, protože jsem nebyla omezena v odpoledním a večerním programu. Škola fungovala velmi dobře, učitelé byli vstřícní, avšak přísní. Díky tomu měl kurz výsledky. Zopakovala jsem si vše, co bylo potřeba a dověděla se mnoho nového. Stejně tak metodika byla velmi přínosná. Škola nabízela denně zajímavý odpolední program + sobotní zájezd do vzdálenějších měst. Kurz byl zajímavý svým místem - Bodamské jezero je perlou Německa, takže poznávací vyžití bylo 100%. Kdo chtěl, určitě si našel mnoho možností odpoledního a večerního vyplnění volného času. Celkově jsem velmi spok

  Kateřina Z. / CES Edinburgh jazykový kurz AJ Kateřina Z. / CES Edinburgh jazykový kurz AJ

  Dobrý den, s pobytem jsem byla velmi spokojená a určitě bych ho doporučila. Jediný zádrhel byl po cestě tam, kdy mělo letadlo poměrně velké zpoždění a pak bylo trochu nepříjemné hledat v noci ubytování. Nicméně ubytování na Canal point má skvělou polohu. Je to jen 25 minut pěšky do školy, 15minut k hradu, 5minut do potravin a skvělé možnosti na běhání, či procházku. Je tu taky velmi ochotný personál, trochu problém byl s úklidem uprostřed pobytu. Školu bych hodnotila jako dobrý průměr a opět velmi hezký přístup. Skotsko je nádherná země a dá se zde podnikat spoustu krásných výletů, doprava vlakem je velmi jednoduchá. S pozdravem Kateřina Z.

  Ondřej K. / CES Dublin jazykový kurz Ondřej K. / CES Dublin jazykový kurz

  Studijní pobyt jsme si opravdu užili. Bezproblémové zajištění a komunikace ze strany Albion Moravia (Pavlína Dolejší). Cesta vč. transportu z letiště proběhla bez problémů a ve škole (CES Edinburgh) byl ochotný a vždy pozitivně naladěný personál včetně instruktorů / učitelů. Panovala zde velmi přátelská atmosféra, ve které se člověk nemusel stydět mluvit a zlepšovat tak své dovednosti. Ve městě samotném je navíc stále co poznávat. Vše do sebe jednoduše zapadlo, proto takový pobyt mohu jedině doporučit.

  Jitka M. / ETI Malta - kurz pro učitele AJ Jitka M. / ETI Malta - kurz pro učitele AJ

  Zúčastnila jsem se kurzu CLIL – Metodology & ICT Tools for teachers working with CLIL, který se konal ve škole ETI ve městě St. Julian´s na Maltě. Kurz probíhal v příjemném prostředí školy v sedmičlenné skupině učitelů základních a středních škol z ČR a Polska pod vedením skvělých lektorek Roberty a Tessie . Škola pro nás připravila také dva výlety s průvodcem do hlavního města Valletty a historického městečka Mdina. Navštívili jsme další místa krásného ostrova, včetně blízkého ostrůvku Gozo, a seznámili jsme se tak s přírodními i historickými zajímavostmi této země. Ubytování v hostitelské rodině bylo skvělé, rodina připravovala pro mě a další ubytované studenty velmi chutné večeře typických maltských jídel. Za přípravu a starost o vše potřebné před cestou bych chtěla upřímně poděkovat agentuře ALBION, především p.Pavlíně Dolejší, neboť především její zásluhou byl kurz pro mě velkým přínosem.

  Lenka K. / ETI Malta - kurz pro učitele Lenka K. / ETI Malta - kurz pro učitele

  Dobrý den paní Dolejší, byla jsem velice spokojena s pobytem, ubytováním i s jazykovou školou ETI na Maltě. Dvoutýdenní kurz CLIL - Methodology and ICT Tools for Teachers byl kvalitní, veden profesionálními učiteli. Škola je moderně vybavena, personál příjemný. Ubytování v rodině proběhlo bez problémů, paní byla milá a ochotná. Poznala jsem kulturu a nádherné scenérie Malty. Zkrátka strávila jsem na Maltě krásné dva týdny. Děkuji za úspěšnou spolupráci.

  Hana K. / ELC Brighton Hana K. / ELC Brighton

  Vážená paní Dolejší, děkuji Vám za ochotu, s níž jste přistupovala k mému studijnímu pobytu. Také zasílané informace mi byly velmi užitečné, neboť jsem nikdy necestovala letadlem a nebyla odkázána jen na svou nedokonalou znalost angličtiny. Vždy jsem se bála hovořit anglicky, neboť jsem měla obavy ze svých chyb. Po zjištění, že chyby dělají všichni studenti, jsem začala hovořit relativně plynně, byť za použití spíše simply English. Určitě celý jazykový kurz byl pro mne obrovským přínosem, neboť jsem se už neostýchala hovořit anglicky a konverzace v obchodě, autobusu či na letišti mi už nedělala žádný problém. Jsem moc ráda, že jsem jej absolvovala. A stejně tak věřím, že "neusnu na vavřínech" a budu pokračovat v dalším zdokonalování své angličtiny. H.K.

  Helena M. / CES Londýn Helena M. / CES Londýn

  Dobrý den, výukový pobyt proběhl na jedničku. Neměli jsme s ničím problém. Rodina byla skvělá, jídlo výborné, umístění bylo trochu dál od školy. Ve škole vše probíhalo v pořádku, ráno byla zajímavá výuka s kvalitními lektory. Škola nabízela i další možnosti - odpolední procházku, CD, DVD v AJ. Osobní konzultace s lektory apod. Lektoři byli milí a měli perfektně připravené hodiny. Doprava letadlem byla klidná bez časových prodlev. O všem jsme byli od Vás informováni předem, spolupráce s Vámi byla výborná, byla jste velmi ochotná a schopna zařídit vše podle našich představ. Mockrát děkuji.

  Klára a Lukáš / U20 Teen Malta Klára a Lukáš / U20 Teen Malta

  Předpokládám, příští rok opět někam vyrazíme na zlepšení angličtiny. Na Maltě se nám líbilo, ale chceme zkusit jinou zemi.

  Jan K. / CES Londýn Jan K. / CES Londýn

  Dobrý den paní Dolejší, pobyt se mi moc líbil. A myslím, že jsem se i něco naučili. Rodina, u které jsem byl, se chovala moc hezky a připadala jsem si jako doma. S pozdravem a přáním hezkého dne, Jan. K.

  Susy / IH Sevilla Susy / IH Sevilla

  Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za výběr školy. Z vybrané školy clic Ih v Seville jsem nadšená. Školitel byl profesionální a kompetentní, všichni byli velmi ochotní a obsah kurzu více než splnil má očekávání. Ubytovaná jsem byla v krásné historické budově v centru, asi 15 až 20 minut od školy. Jediné drobné nedostatky byly chybějící výtah a rušnější okolí. Cesta letadlem proběhla bez problémů a doprava místní i po okolí byla vždy bezpečná a přesná. Tuto školu bych všem velmi doporučila a pokud bych měla tu možnost, ráda bych se sem vrátila. Mějte se hezky Susy

  Petra B. / ELC Brighton Petra B. / ELC Brighton

  Paní Dolejší, pobyt se mi moc líbil. Promrskala jsem angličtinu, naučila se něco z metodiky CLILu, v rámci microteachingu jsem si zkusila odučit část hodiny hudební výchovy. Protože kromě mne tam byly různí učitelé, zažila jsem cvičnou minivýuku matematiky, tělocviku a zeměpisu. Byla to pro nás velká výzva a byly jsme na sebe moc pyšné, že jsme to zvládly. Učitelé byli moc vstřícní, budova školy starobylá, ale moderně vybavena. Potkala jsem nové lidičky, s kterými jsem strávila krásné dva týdny. Děkuji za spolupráci, byla jsem moc spokojena.

  Petr K. / Margate Petr K. / Margate

  Cesta tam i zpět proběhla hladce, díky Vám jsem měl vše dobře připraveno a nic mě nepřekvapilo. S ubytováním jsem byl spokojen, malý pokojík byl v pořádku o obě paní se se o mě dobře staraly a rády si povídaly. V jazykové škole jsem absolvoval krátký pohovor a byl jsem zařazen mezi pokročilé. Ve výuce mi více vyhovovalo odpolední vyučování, které bylo rychlejší a více "akční". Rovněž se mi líbilo, že škola nabízela spoustu odpoledních a večerních aktivit, ať už sportovních či kulturních. V sobotu jsem spolu s ostatními absolvoval výlet do Londýna. Rovněž druhý týden na střední škole ve Faversham byl velmi přínosný. Zajímavé bylo vidět jak technické vybavení školy, tak výuku samotnou a velmi přínosná byla možnost promluvit s jednotlivými vyučujícími, kteří byli velmi ochotní a vstřícní. Děkuji za Vaši pomoc, jsem velmi rád, že jsem se programu zúčastnil.

  Iva Š. Brno / ELC Brighton Iva Š. Brno / ELC Brighton

  Dobrý den paní Dolejší,posílám foto-mix z Brightonu. Já jsem byla velmi spokojená. Se školou, ubytováním i samotným Brihgtonem a úžasnými lidmi. Škoda, že 14 dní uteče jako voda.Děkuji za spolupráci. S pozdravem I.Š.

  Jana L. Velké Pavlovice / Lindau Německo Jana L. Velké Pavlovice / Lindau Německo

  ALBION - jazyková a vzdělávací agentura Zveřejněno Pavlína Dolejší · 13. červenec v 13:34 · Kurz pro učitele NJ - LINDAU Dobrý den paní Dolejší, ještě jednou vám chci poděkovat za skvělou přípravu mého pobytu v Lindau. Od zajištění cesty, ubytování, týdenní jazykový kurz v jazykovém institutu Dialoge i studijní stáž ve škole. Velice kladně hodnotím i koncepci projektu Bi-Component, protože během dvou týdnů jsem si mohla oprášit jazyk, seznámit se studenty z celého světa, prostřednictvím hospitací nakouknout do chodu německé školy, současně ve zbytku času nasát atmosféru města, pozorovat život v Německu. J.L.

  Milada K. / kurz AJ / Globe - Exeter Milada K. / kurz AJ / Globe - Exeter

  Globe English Center nabízí studium angličtiny v malých skupinách, v přátelském prostředí menší školy, kam lze z místa ubytování dojít i pěšky. Vyučující byli velmi přátelští, trpěliví, ochotní jakkoliv pomoci. Lekce byli velmi zajímavě vedené, s pestrou náplní. Ve studijní skupině jsme první týden byli jen čtyři a druhý týden dokonce jen tři. Zážitků bylo mnoho a 14 dnů uteklo jako voda. Do kufru jsem sbalila sešity s poznámkami, pracovní listy, obrázky a certifikát. Snažila jsem se opravdu studovat od rána do večera a do hlavy ukládat vše, co mi čtrnáctidenní pobyt v této krásné krajině, mezi příjemnými lidmi místními i ze vzdálených zemí, nabízel.

 • Zdeňka P. / online kurz AJ pro učitele / UK Zdeňka P. / online kurz AJ pro učitele / UK

  Spolupráci se zajištěním jak pobytu, který kvůli pandemii nevyšel, i zajištění náhradního online kurzu hodnotím velmi pozitivně. Téměř o nic jsem se nemusela starat, pouze si vybrat, která nabídka se mi líbí a hodí nejvíce. Spolupráci tedy hodnotím kladně, skvělá komunikace, zajištění všech dokumentů, domluvení se školou v zahraničí .... . Samotný online kurz hodnotím také kladně, ačkoliv musím přiznat, že 4 lekce denně byly velice náročné. Do budoucna si dovedu představit za optimální tak dvě denně, více ne. (Jak kvůli časové náročnosti, tak i sezení 4 hodiny u počítače v kuse a "přepnutí" hlavy do angličtiny pro mě bylo dost náročné). Nejlepší byly kurzy s Chrisem - Teacher’s Toolkit a Materials and Resources - díky přístupu lektora, který byl skvělý, tak i díky poskytnutým informacím, které byly vhodné pro všechny věkové kategorie žáků. A jako velký bonus hodnotím to, že jsem měla možnost si anglicky popovídat s mnoha lidmi z celého světa, což určitě obohatilo mou angličtinu.

  Anděla W./Intenzivní jazykový kurz pro učitele Aj Anděla W./Intenzivní jazykový kurz pro učitele Aj

  Kurz se nám líbil, lektorka byla úžasná a Vysoké Mýto je nádherné město.

  Eva Ř. / kurz AJ, Vysoké Mýto Eva Ř. / kurz AJ, Vysoké Mýto

  Kurz byl zaměřen na funkční využití jazyka. Probíhal v přátelské atmosféře, díky p. lektorce jsme dotaci 24 hodin využili naplno, inspirativně, efektivně směrem k praktickému využití jazyka a bez zábran komunikovat. Chtěla bych rovněž poděkovat za perfektní komunikaci a servis týkající se zajišťování ostatních organizačních záležitostí. Není to moje první zkušenost s Albionem, který mohu opravdu doporučit.

 • Zuzana K. / Sprachcaffe Malta kurz AJ pro mládež Zuzana K. / Sprachcaffe Malta kurz AJ pro mládež

  Dobrý večer paní Dolejší, jazykový pobyt byl úžasný se vším všudy. Moc jsem si to užila, našla jsem mnoho nových kamarádů z různých zemí. Vedoucí byli opravdu příjemní, zábavní a pomohli se vším, když byla potřeba. Program byl plný zajímavých výletů, které jsem za ty dva týdny ani nestihla. Hodiny angličtiny se mi také líbily. Byli zábavné a přitom jsme se něco naučili. Jsem moc ráda, že jste mi pomohla zorganizovat tento zájezd.

 • Dagmar C., Havířov / zájezd pro školní skupinu / Velká Británie, Hastings, studijně – poznávací Dagmar C., Havířov / zájezd pro školní skupinu / Velká Británie, Hastings, studijně – poznávací

  O agentuře ALBION jsme se dozvěděli již dříve, spolupracovali jsme s ní na pobytu pro učitele v rámci programu Erasmus+, který pro nás zajišťovala paní Dolejší. Co se týká spolupráce na školním zájezdu do Hastings, spolupráci s paní Pelclovou hodnotíme jako výbornou, zajištění všech formalit proběhlo naprosto v pořádku. Rádi bychom také vychválili průvodce Vaška, který byl velice pečlivý a zařídil veškeré náležitosti dle programu a velmi také oceňujeme jeho přípravu, zajištění kvízů pro děti a preciznímu doprovodnému komentáři ke každé památce a místu. Jako vynikající také hodnotíme dopravu a služby řidičů firmy Autoexpress. Služeb ALBIONu jistě využijeme znovu.

  Dita Š., Olomouc / Jih Anglie, Londýn, Brusel, poznávací zájezd pro školní skupinu Dita Š., Olomouc / Jih Anglie, Londýn, Brusel, poznávací zájezd pro školní skupinu

  S cestovní agenturou Albion Moravia spolupracujeme na pořádání poznávacích zájezdů do Anglie již několikátým rokem. Oceňuji úžasnou vstřícnost paní Pelclové, která okamžitě a velmi profesionálně reaguje na jakékoliv dotazy, je vždy perfektně připravena a nezaskočí ji ani nejzáludnější požadavky ze strany klienta. V podstatě NIC NENÍ PROBLÉM. Naše skupina 50ti žáků zakladní školy mohla díky vstřícnosti a individuálnímu přístupu navštívit nejen krásy jižní Anglie, ale také se zastavit v Bruselu a prožít nádherný den v Brugách. Ráda bych letos vyzdvihla i práci pana průvodce Hádera, kterého oslovila paní Pelclová ke spolupráci na našem nestandartním výletu. Takových milých, výborně připravených a odvážných průvodců přeji Vaší cestovní kanceláři co nejvíce. ( odvahou myslím to, že se pan průvodce nebál cestovat s takto početnou skupinou v Londýně metrem a díky rychlým přesunům jsme toho viděli asi 2x více, než bychom jinak stihli.) Již teď se těšíme na další výlet, uvažujeme o jazykovce ve Walesu.

  Karolína T., Březno / Velká Británie, Hastings, studijně – poznávací zájezd pro škol.kol. Karolína T., Březno / Velká Británie, Hastings, studijně – poznávací zájezd pro škol.kol.

  Myslím si, že děti si celý pobyt velmi užily a v Anglii se jim moc líbilo. Kombinace výuky a výletů byla velmi pěkně propojená. Spolupráce s průvodcem a s řidiči byla vynikající. A počasí? V Anglii tak často proměnlivé? Krásné, slunečné. Co více si přát…

  Antonie Š. Moravský Krumlov / jazykově poznávací zájezd EASTBOURNE pro školní skupinu Antonie Š. Moravský Krumlov / jazykově poznávací zájezd EASTBOURNE pro školní skupinu

  Dobrý den, vrátili jsme se ze stud.-pobyt. zájezdu v Eastbourne, UK a ráda bych poděkovala ALBIONu za výbornou spolupráci a organizaci celé akce. Cesta, výuka ve škole , pobyt studentů v rodinách i poznávací výlety proběhly bez komplikací a ke spokojenosti všech. Zůstaly nám krásné vzpomínky a benefity a cenné zkušenosti studenti určitě využijí v dalším studiu. Naše poděkování patří také vstřícné a obětavé průvodkyni p. Petře Moos, která byla duší celého zájezdu.

  Petra M. (průvodkyně ) - jazykovo poznávací zájezd Anglie pro školní skupinu Petra M. (průvodkyně ) - jazykovo poznávací zájezd Anglie pro školní skupinu

  Minulý týden jsem měla příležitost průvodcovat studijně poznávací zájezd pro skupinu 55 studentů do mého oblíbeného města-Eastbourne. Byl to jeden z mých vůbec nejpovedenějších zájezdů a to nejen díky skvělému počasí, které je vždy důležité , ale zejména díky perfektní spolupráci se školou LTC, velkou spokojeností studentů s ubytováním v rodinách ale také perfektní spolupráci s řidiči. Studenti ocenili šikovné lektory ve výuce, výborné jídlo ve školní jídelně a vyvážená program v odpoledních. Děkujeme Albionu za kompletní přípravu.

  Marcela G., Velký Újezd / zájezd pro školní skupinu Jih Anglie, Londýn a Belgie Marcela G., Velký Újezd / zájezd pro školní skupinu Jih Anglie, Londýn a Belgie

  Dobrý den paní Pelclová, před odjezdem na zájezd jsem říkala, že už nikdy více, ale vrátila jsem se pozitivně naladěná, tak jsem přehodnotila. Moc se mi líbila Jižní Anglie, ubytování v rodinách v této oblasti hodnotím nejlépe ze všech zájezdů, řidiči opravdu zkušení, cítila jsem se bezpečně. Všichni jsme byli moc spokojení! Děkujeme moc.

  Markéta N. Olomouc / zájezd pro školní skupinu Velká Británie, Jih Anglie a Londýn, poznávací Markéta N. Olomouc / zájezd pro školní skupinu Velká Británie, Jih Anglie a Londýn, poznávací

  Dobrý den paní Pelclová, se zájezdem jsme byli naprosto spokojení. Děti byly nadšené programem i s ubytováním. Někteří bydleli v rodinách s dalšími dětmi z jiných zemí, takže se během pobytu seznámili, vyměnili si kontakty, což je motivuje k dalšímu, intenzivnějšímu studiu. Program byl vymyšlený naprosto perfektně, načasování super. Vstupy proběhly bez problémů. Dovezli jsme si spoustu krásných zážitků!! Markéta N., Olomouc

  Irena S. / Praha - zájezd pro školní skupinu Paříž a Chester s výukou AJ Irena S. / Praha - zájezd pro školní skupinu Paříž a Chester s výukou AJ

  Milá paní Pelclová, zájezd se nám i dětem moc líbil, rodiny i výuku hodnotily děti nadšeně a stejně tak žáky chválili jak ubytovatelé, tak učitelé na univerzitě. Kromě počasí, které nás trochu zaskočilo chladem, si nelze na nic stěžovat. Vybrali jsme záměrně školu v menším městě dál od Londýna, podmínky bývají vřelejší právě v méně žádaných lokalitách. Zastávka v Paříži určitě zájezd zpestřila, nocleh v F1 byl dobrý, průvodkyně vstřícná a praktická. Díky, určitě budeme vaše nabídky zvažovat i v příštím roce.

  Jitka H.Milovice / poznávací zájezd Jižní Anglie pro žáky Jitka H.Milovice / poznávací zájezd Jižní Anglie pro žáky

  Dobrý den paní Pelclová, chtěla bych poděkovat vám osobně za skvělou spolupráci při přípravě našeho školního poznávacího zájezdu do Anglie. Průběh zájezdu byl naprosto skvělý (včetně počasí) a program výborně promyšlený. Nadšené jsme byly nejen my doprovázející pedagogové, ale především naši žáci. Velkou zásluhu na tom má průvodkyně Eliška, která odvedla vynikající práci – s nadšením žákům po celou dobu poskytovala záživným způsobem spoustu informací a veškerý program dokonale organizovala. Naši žáci se ani minutku nenudili a mají spoustu nádherných zážitků a také motivaci pro jejich další učení se anglickému jazyku. Velký dík patří i řidičům firmy Lechner, jsou to skutečně profesionálové a my jsme se všichni cítili bezpečně a zároveň byli potěšeni jejich přátelským přístupem. Již uvažujeme o dalším poznávání cizích krajů a určitě se obrátíme opět na vaši agenturu!

  Andrea B. / skupina 25 studentů BRIGHTON Velká Británie, 2 týdny Andrea B. / skupina 25 studentů BRIGHTON Velká Británie, 2 týdny

  Děkuji za skvělou spolupráci. Co se týče pobytu v Brightonu, celkově hodnotíme kladně. Většina studentů se poprvé setkala s tak kulturně rozmanitým prostředím. Výuka byla velmi kvalitní, studenti většinou sami hodnotí jako velký skok kupředu, co se týče angličtiny, zaznamenali výrazné zlepšení hlavně v ústní komunikaci, ale i v gramatice. Velmi kladně hodnotíme také ubytování v hostitelských rodinách. O víkendu jsme měli možnost jet do Londýna (jedna skupina) a na Lewes Castle (druhá skupina), společně jsme pak jeli na útesy Seven Sisters. Přeji Vám hodně úspěchů i do budoucna a hodně spokojených klientů…

  Gymnýzium / A.Š. - zájezd pro školy Rusko letecky Gymnýzium / A.Š. - zájezd pro školy Rusko letecky

  Dobrý den, tak jsme doma z Petrohradu a s radostí musím konstatovat, že jsme byli nadmíru spokojeni, jak já, tak i studenti. Lety tam i zpět byli příjemné a bezproblémové. Výuka ve škole se studentům velmi líbila a přístup učitelů a vedení byl profesionální a velmi vstřícný, zázemí naprosto vyhovující všem potřebám. V rodinách opět příjemní lidé, které jsme , ostatně, potkávali všude - vedoucí exkurzí, ale i v ulicích a obchodech.Výlety a exkurze byli velmi zajímavé a přínosné a samotné město nádherné.Myslím, že se moji studenti nadchli pro jazyk a plně si užívali celý pobyt. Ještě jednou děkuji za spolupráci a výbornou přípravu celého pobytu, který byl více než pohodový! S pozdravem, A. Štefková

  Eva Š., Frenštát / poznávací zájezd Velká Británie pro školní skupinu Eva Š., Frenštát / poznávací zájezd Velká Británie pro školní skupinu

  Vážená paní Pelclová, moc Vám děkuji za organizaci zájezdu do Londýna a jižní Anglie. Vše dopadlo dobře a byli jsme velmi spokojeni. Zvláštní dík patří průvodkyni Míši, která se zhostila své funkce na 110%. Cením si její obětavosti, znalostí a bezvadného přístupu k účastníkům cesty za poznáním. Měla vše bezvadně připraveno a celkově s ní vše, jak se říká, klaplo. Také jsme měli perfektní řidiče. Málokdy se na na cestách setkávám s takovou přívětivostí a zároveń profesionalitou najednou. Díky řidičům Pavlovi a Petrovi bylo naše dlouhé cestování autobusem příjemné, pohodové a Pavel ukázal, že to umí nejen s autobusem, ale i s dětmi. Volba těchto dvou pánů byla pro nás opravdu skvělá. Ještě jednou děkuji a těšíme se na další spolupráci s Albionem v budoucnu.

  Lenka Šichová Lenka Šichová

  Včera jsme dorazili ze školního zájezdu do Anglie. Celý týden jsme díky Albolionu strávili naprosto v klidu a všichni studenti jsme si to moc moc užili. Speciální díky určitě patří naší skvělé průvodkyni, Michaele Krautové, která se nám postarala o příjemné cesty po anglických památkách se zajímavými výklady o nich. Dále řidiči z Lechner.cz nás vždy bezpečně na místo, za což jsme všichni opravdu vděční. Celý týden byl skvělý a určitě na něj hodně dlouho nezapomeneme. 100% spokojenost.

Prostor k vyjádření