CAVILAM - Vichy

Škola byla založena v roce 1964. Od té doby poskytuje vzdělání studentům z celého světa a vydobyla si prestižní místo mezi jazykovými školami ve Francii. Škola je otevřená celoročně a během této doby se v ní postupně vystřídá asi 4000 studentů ze 110 zemí světa. Více informací

Ceny od 8 230 Kč

Objednat Chci poslat cenovou nabídku

Podrobné informace

Umístění a vybavení

Vichy je starobylé lázeňské město ve střední Francii. První lázně zde vybudovali již Římané. Na vrcholu slávy bylo Vichy na přelomu 19. a 20. Století, kdy se sem sjížděli lázeňští hosté z celé Evropy. Během 2. Světové války se město stalo známým sídlem tehdejší pro německé vlády v čele s maršálem Pétainem. V současné době je poklidným lázeňským městem, i když své původní slávy zatím nedosahuje. Z minulosti je zde k vidění nepřeberné množství památek, z nichž nejznámější je zřejmě budova opery a Kongresový palác. Mimo to je Vichy protknuto množstvím kaváren a restaurací. Nelze zapomenout ani na výrobu kosmetiky, která je zde hlavním odvětvím průmyslu.
Prostorná (9000 m2) a zmodernizovaná budova je situovaná cca 10 minut chůze od centra města v univerzitním kampusu hned vedle parku na břehu řeky Allier. Svěží prostředí parku studenti využívají velice často k relaxaci a studiu, mohou ovšem plně využít komfortu školy a jejího vybavení – moderně vybavených učeben, jazykové laboratoře, počítačové místnosti, multi mediálního centra, odpočinkové místnosti, popřípadě univerzitní restaurace. V celém areálu je wifi připojení zdarma

Kurzy a ceny

Věk

Od 16 let

Kurzy

Délka lekce = 45 minut

Intenzivní kurz

26 lekcí za týden, rozděleno na 18 lekcí obecné francouzštiny týdně + 8 tématicky zaměřených lekcí. 10 - 15 studentů ve skupině.

Kombinovaný kurz

24 lekcí za týden, rozděleno na 18 lekcí obecné francouzštiny týdně a 6 lekcí One-to-One /jeden učitel a jeden žák/. Individuální výuka se řídí zcela dle požadavků klienta.

Kombinovaný Intenzivní kurz

32 lekcí za týden, rozděleno na 18 lekcí obecné francouzštiny týdně + 8 lekcí tématicky zaměřených lekcí + 6 lekcí One-to-One /jeden učitel a jeden žák/.

Kurz pro učitele francouzštiny

26 lekcí za týden, zaměřen na učitelské metody, kulturní a sociální aktivity.

Termíny

Celoroční nabídka. Nástupní termíny jsou každé pondělí - pokud není uvedeno jinak. Speciální nástupní termíny pro úplné začátečníky. Škola je uzavřena v době státních svátků - bez možnosti náhrady.

CENA  1-4 týdny
Regisrační poplatek - jednorázová platba 75 EUR
Intenzivní kurz 26 312 EUR
  • Přijímáme bezhotovostní platby v EUR na náš EUR účet ve FIO bance - držíme cenu (cena nepodléhá kurzovému pohybu)
  • Info pro Erasmus+ / Kurz pro přepočet z Kč na EUR (při vyúčtování – závěrečné zprávě) Vám určuje NAEP/DZS ( nadace ).
  • Kurz pro přepočet na Kč je aktuální v den nabídky ZDE / devizy prodej včetně kurzového rizika/.

V ceně

Kurz dle výběru, registrační poplatky, základní učební materiály - zapůjčení / učebnice je možná zakoupit na místě, registrační poplatky, vstupní test, certifikát o absolvování kurzu, využití studijního centra, informační balíček na cestu a služby agenturyALBION.

Doplňkové služby - možno zajistit

Ubytování a ceny

Ubytování

neděle – sobota

Hostitelská rodina

snídaně, polopenze, jednolůžkový pokoj. 

Hotely/různé kategorie, studia, apartmány

Termíny

Celoroční nabídka. 

CENA  7 nocí
Hostitelská rodina, jednolůžkový pokoj, snídaně 136.50 EUR
Hostitelská rodina, jednolůžkový pokoj, polopenze 185.50 EUR

Program pro volný čas

Protože je Vichy lázeňským městem, k využití volného času se nabízejí aktivity typické pro lázně – koupele, masáže, wellness, dále je možno zahrát si tenis, golf, či vyjet na koni do okolí města. Mimo to škola organizuje celou řadu exkurzí do města a okolí a workshpů, jako je kurz kaligrafie nebo dramatický kroužek. Část těchto aktivit je zdarma, na část vybírá škola drobný příspěvek.

Dokumenty ke stažení

zpět na výběr školy