HORIZONTE - Regensburg

Deutschlehrerkurs-Intensiv Více informací

Ceny od 11 340 Kč

Objednat Chci poslat cenovou nabídku

Podrobné informace

Umístění a vybavení

Jazykový institut Horizonte byl založen r. 1986 a díky svému vysokému standardu výuky, jakož i osobním, přátelským a nebyrokratickým pracovním přístupem si rychle získal dobrý mezinárodní ohlas. Prostory školy se nacházejí v klidném historickém centru, jsou světlé a moderně vybavené. Ze tříd budete mít výhled na dóm, symbol Řezna. Regensburg leží 120km od Mnichova a 70 km od letiště v Mnichově.

Kurzy a ceny

Pro učitele ZŠ/ SŠ (odpolední lekce jsou vhodnější pro středoškolské učitele ):

30 lekcí za týden (1 lekce = 45 minut), max. 10-12 účastníkůvýuka je rozdělena na část s zaměřením na zdokonalení jazykových dovedností a dále 10 lekcí metodiky zaměřené na výuku studentů a žáků - nové metody, výklad gramatiky, dialogy, roll plays, práce sobrázky, historie Německa, práce s textem, německá kultura - jídlo, politika, ekonomie, politika, práce s písněmi, filmem, hovorová němčina mládeže a tzv. pouliční němčina.
Více informací zde: https://www.horizonte.com/de-deutschkurse/deutschkurse/kurse-fur-deutschlehrer 

Tento kurz je pro učitele ( min. B2 ) příležitostí zdokonalit si své jazykové znalosti, naučit se nové metody výuky. Nabízí možnost porovnat své zkušenosti s výukou s lektory z různých zemí.

Skvělá příležitost - "oprášíte" si své znalosti německého jazyka, poznáte nové učební metody a materiály, o kterých budete mít možnost diskutovat s ostatními účastníky kurzu a porovnávat své zkušenosti z výuky, naučíte se mnoho nového o Německu. Škola pořádá odpolední program pro zájemce.

Cíle
pro osvěžení znalosti němčiny, aktualizovat své znalosti v současné německé záležitosti, rozšířit své dovednosti v oblasti metodiky a didaktiky výuky německého jazyka - použití moderní komunikační orientované metodiky výuky, využití výměny a sdílení osvědčených postupů s kolegy.

Očekáváme, že se účastníci aktivně zapojí do programu a předají své zkušenosti. Byli bychom rádi, pokud budou diskutovat o svých představ, učebních materiálech, projektech, atd. Snažíme se zorganizovat návštěvu místní školy pro každý kurz. 

 • Jazykové dovednosti
  pondělí až pátek 09,00 - 10,30 a 11,00 - 12,30, 20 vyučovacích hodin (45 min každý) za týden v mezinárodních skupinách
  Max. ve třídě 10 (12 v červenci / srpnu) 
  Školení ústní a poslech, idiomatické záležitosti, opravy chyb, pracuje se současnými autentickými texty
 • Metodika a didaktika
  po, út, čt, pá od 13.30: celkem 10 lekcí týdně ve 4 blocích (450 minut)
  Metodika komunikace orientované výuky: výuka gramatiky, dialog, role hraje, práci s obrázky, práce s texty, německá kultura (potravin a nápojů, politika, ekonomie, politické strany), práce s písní, filmů, mládeže a pouliční řeči, sprostá slova

Doplňkový program (otevřené pro všechny studenty HORIZONTE)
Po 15.30: jednání o současné politické, ekonomické, kulturní, literární témata, prohlídky města, kulturních aktivit (filmy, vaření, apod.)

Středa odpoledne a každou druhou sobotu: Výlety

Všeobecně

Výuka probíhá od pondělí do pátku, výuka neprobíhá v době státních svátků /bez možnosti náhrady/.
Ubytování je zajištěno od neděle pře začátkem kurzu do soboty po skončení kurzu.

Termíny 2024 - 2 týdenní programy

12.2. / 1.7. / 15.7. / 29.7. / 12.8. / 18.11.2024
Státní svátky, výuka neprobíhá, bez možnosti náhrady: 1.1., 29.3., 1.4., 1.5., 9.5., 20.5., 15.8., 3.10., 1.11., 25.-26.12.2024
Sezona B: červenec-srpen 2024

CENA 2024

2 týdny

kurzovné

880 EUR / sezona B + 25 EUR/týden
 • Přijímáme bezhotovostní platby v EUR/GBP na náš EUR/GBP účet ve FIO bance.
 • Kurz pro přepočet z Kč na EUR ( při vyúčtování – závěrečné zprávě ) Vám určuje NAEP/DZS ( nadace ).
 • Kurz pro přepočet na Kč je aktuální v den nabídky ZDE / devizy prodej včetně kurzového rizika/.

V ceně

Kurz dle výběru, 2 týdenní program, vstupní dotazník, registrační poplatky, základní učební materiály, informační balíček na cestu, služby agentury ALBION.

Doplňkové služby - možno zajistit

Ubytování a ceny

Ubytování

neděle – sobota

Hostitelská rodina

jednolůžkový, dvoulůžkový pokoj, snídaně, polopenze

Školní residence ZDE

Doporučujeme ubytování v ubytovně přímo vedle školy v historickém centru města. Nabízí studentům (pouze nekuřákům) 24 pokojů s vlastní sprchou a WC a velká společná kuchyň na patře, 13 pokojů v malých bytech (každý se společnou kuchyní a koupelnou) , 1 Studio (jednopokojový apartmán) s vlastní sprchou a WC a kuchyňský kout. Všechny pokoje mají připojení na internet. K dispozici jsou také počítače pro běžné použití a WiFi zóna, pračka, sušička, knihovna a TV-místnost.

Termíny

Celoroční nabídka. 
Sezona B: 30.6.-24.8.2024

CENA 2024 2 týdny
Sezona B + 50 EUR
Hostitelská rodina, jednolůžkový pokoj, snídaně 400 EUR
Hostitelská rodina, jednolůžkový pokoj, polopenze  560 EUR
Horizonte residence, jednolůžkový pokoj, vlastní soc.zařízení, beze stravy 420 EUR
Horizonte residence, dvoulůžkový pokoj, vlastní soc.zařízení, beze stravy 270 EUR
Horizonte residence, jednolůžkový pokoj ve sdíleném 2-4 pokojovém apartmánu, sdílená kuchyňka a soc.zařízení, beze stravy 390 EUR

Program pro volný čas

Škola pořádá celou řadu odpoledních programů - návštěva blízkých měst, procházky s průvodcem, německá muzea, party ve škole nebo návštěva pubů, promítání filmů, mezinárodní večery, sportovní odpoledne, prohlídka památek... 

Dokumenty ke stažení

zpět na výběr školy